Jitka Osička – nezkrotný živel či Woo performer?

    Co se stane, když přijde nová vlna energie? Přirozeně přijdou nové projekty a neotřelá tvorba.  Na první pohled nezkrotný živel – Jitka Osička – herečka, zpěvačka, improvizátor a také básnířka se zapisuje do pražských kruhů svou osobitostí a ojedinělou formou, kterou prezentuje.

Vystudovala JAMU v Brně, působila na větších i menších scénách různých divadel v Brně (Mahenovo divadlo, Divadlo U Stolu, Janáčkovo divadlo, Divadlo na Orlí aj.), v Praze (Divadlo v Řeznické, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Hybernia, Divadlo Broadway) či v libereckém F. X. Šaldy ztvárnila titulní postavu v muzikálu Funny Girl. Různé filmové projekty a možnosti spolupráce ji dokonce přivedly i k asistentuře režie celovečerního filmu Rašín v režii Jiřího Svobody.

V roce 2018 vydala básnické sbírky Sladěno medem a Šacho-tvorní vraníci. Letos připravuje III. tematickou poezii s názvem Kože hadí, kterou ilustruje ak. malíř Otto Placht. Sbírky obsahují 57 básní doplněné o citáty.

       Jitka Osička se profiluje především jako performerka. Vytvořila autorský projekt „Pohybové obrazy“, kdy v rámci vernisáží energeticky nacítí daný obraz či předmět a interpretuje ho divákům zpěvem, pohybem a slovem. Vždy dodává, že výchozí impuls je dílo samotné. Obraz tedy divák vnímá jako „živé dílo“ v prostoru.                              

Další platformou, na které působí je holešovická kavárna a pražírna MOHAJI Café v Heřmanově ulici, kdy každý měsíc ve sklepní scéně pořádá IMPRO Woo večery ve stylu One woman show s muzikantem – Daniel Beneš nebo David Mauder. Nová forma improvizačního divadla se atmosféricky stává víc, než jen pouhou show pro lidi, či výstupy ve stylu stand-up za účelem pobavit. „IMPRO Woo večery jsou otevřená pole, kde je možné spojit vše, co spojit lze za předpokladu naladění se. Bubeník je nepostradatelnou součástí, jelikož hudba sama o sobě je nositelem – jmenovatelem.“ Představuje večery performerka.

Další IMPRO večer se koná 8. března 2019 v 19:00 s názvem: „S matičkou“. Na bubny bude hrát tentokrát Daniel Beneš.

www.jitkaosicka.cz

You may also like...