Kapela Jelen posílá zprávu nejen svým fanouškům: „Bylo nám dobře a bude nám líp.”

„Bylo nám dobře a bude nám líp,”se zpívá v refrénu k písni Jehnědy, která ač v repertoáru kapely Jelen zní delší dobu, je v současné době aktuálnější, než kdy dříve.„Od začátku to byla písnička, která vystihovala všechno, o čem naše muzika je – o naději, síle, odvaze všechno zvádnout, a i když zrovna všechno nejde podle plánů, tak hlavně vydržet, protože špatný časy nikdy netrvaj věčně,” shoduje se kapela. Oslovila proto své fanoušky, aby společně s nimi i v době karantény natočili videoklip, který by přinesl aspoň trochu radosti. Pod hashtagem #bylonamdobreabudenamlip parta kolem Jindry Poláka sesbírala nespočet nadějeplných záběrů sebe, svých rodin, fanoušků a přátel, díky kterým mohl videoklip vzniknout.

Jindra Polák napsal text k písni Jehnědy již před lety, kdy s kapelou vyjeli na zimní soustředění na Lipno. „Byl to přesně ten den, kdy se zima pomalu ale jistě začne překlápět do jara, slunce se probudí a začne mít sílu a sníh a led ještě drží, ale pod ním, v hlíně a ve větvích stromů se začíná probouzet život. Přišlo to úplně z ničeho nic, vcelku a tak, jak to v tom refrénu i zůstalo,” vzpomíná zpěvák.

„Slunce je vzhůru a tajou ledy, vítr sníh prohání nad jehnědy, začíná pohyb a končí klid, bylo nám dobře a bude nám líp,“ zní refrén skladby. 

Kapela Jelen, která stejně jako všichni tráví čas v karanténě, chtěla aspoň tímto malým skutkem povzbudit a poděkovat všem, kteří pomáhají. 

„Záběry, co nám přišly, nám zvedly náladu a je úžasné vidět, kolik úsilí tomu všichni věnovali a kolik legrace u natáčení zažili. Snad z těch záběrů ucítíte stejnou pozitivní energii a dokážeme ji společně nasměrovat správným směrem a poslat dál,” věří členové kapely Jelen. 

Foto: Ondrej Pycha