Kapela Lovesong Orchestra se vrací do Hybernie. Zahájí další koncerty The Greatest Show

Pětičlenná kapela Lovesong Orchestra kapelníka Tomáše Průši, která v Čechách zavádí nový styl zábavy u živé muziky nazvaný „nová dechovka“, se od října vrací do pražského Divadla Hybernia. Bude zde součástí unikátního hudebního projektu The Greatest Show.

Představení byla přidána po divácky úspěšných třech reprízách na jaře tohoto roku. Kapela Lovesong Orchestra hraje nejraději akusticky přímo mezi publikem, které se tak stává nedílnou součástí každé show. Standardně hraje v pětičlenném složení a repertoár je inspirovaný nejen českou, ale převážně temperamentní balkánskou a španělskou dechovkou.

The Greatest Show je jedinečný umělecký „spektákl“ vzdávající hold principálovi slavného cirkusu a marketérovi P. T. Barnumovi. Hudební projekt čerpá z filmové předlohy „The Greatest Showman“, oscarového díla autorského dua Benj Pasek & Justin Paul. O uvedení koncertní verze v Čechách se postaral Jiří Peter, výkonný producent a ředitel produkční agentury JP & People.

V představení The Greatest Show kapela Lovesong Orchestra sehrává roli neobvyklého cirkusového svolávače publika. Její vystoupení začíná náhlým hudebním vstupem do plnícího se předsálí divadla, kde temperamentní kapela překvapí a přivítá čekající diváky. Ty následně dovede do hlediště. Poté, co v podání veselé dechovky zaznívá na jevišti „medley“ složená ze čtyř nejkrásnějších melodií z filmu, se otevírají brány Barnumova cirkusu a začíná největší show.

Tomáš Průša, zakladatel a kapelník Lovesong Orchestra, o účinkování v show řekl: „Pro nás chlapy z Lovesong Orchestra je hraní na The Greatest Show novým a velkým zážitkem. S naší divokou kapelou se stáváme součástí opravdu velkolepé show plné emocí, skvělých pěveckých i tanečních výkonů a hlavně neuvěřitelně intenzivní pozitivní energie, která z celého souboru vyzařuje. Moc si této příležitosti vážíme a těšíme se na další reprízy!“ K přípravám na show dále s úsměvem dodává: „Zaranžovat melodie z filmu Největší showman pro naše nástroje byl vlastně nápad kapely jen pár dní před premiérou. Někdy si takhle předem připravíme oblíbenou písničku na přání, když třeba hrajeme na svatbě nebo jiné rodinné oslavě. Toto byla pro balkánskou dechovku přece jen trochu výzva, ale my nové výzvy milujeme!

Spolu s kapelou Lovesong Orchestra se jako host v The Greatest Show objevuje také bubeník Tokhi a jeho Groove Army. V hlavní roli P. T. Barnuma alternují Jan Kříž a Martin Šemík a role Barnumovy ženy Charity se ujala Petra Vojtková. Diváci se mohou těšit také na Andreu Holou a její dechberoucí interpretaci písně „This Is Me“, Martina Růžu v roli Barnumova společníka Baileyho, Alžbětu Bartošovou, Ivu Marešovou, mladé umělce Emily Ann Janečkovou a Filipa Antonia v dětských rolích a mnoho dalších.

The Greatest Show se odehraje v Divadle Hybernia 9. října, 11. listopadu, 18. prosince, 22. ledna a 26. února vždy od 17:00 a 20:00 hodin. Vstupenky v ceně od 860 do 1250 Kč lze zakoupit v prodejní síti Ticketmaster, bit.ly/KoncertVstupenky. Speciální vstupenku zajišťující VIP výhody a vstup do zákulisí pořídí diváci pod názvem Collector Ticket za 1399 Kč. Pro více informací o kapele Lovesong Orchestra navštivte www.lovesongorchestra.cz. Bližší informace o představení The Greatest Show naleznete na www.tgs-live.com.

You may also like...