Kapela Poletíme? vydává nový klip Můžeš mi říct, který předznamenává živák i oslavy 15 let kapely

Trvalo to. Ne že ne. Dílem za to mohla velká koncertní vytíženost, dílem covid. Každopádně oblíbený turbošansónový gang Poletíme? je konečně zpět s novým materiálem! Děje se tak v roce oslav 15. výročí kapely dynamickou peckou Můžeš mi říct, kterou doprovází  klip Radima Věžníka s excelentními Marií Ludvíkovou, Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou.

Podívejte se zde: https://youtu.be/poletime

Píseň samozřejmě zazní i na nadcházejícím klubovém turné včetně dvou speciálních koncertů 15. a 16. února v brněnském klubu Fléda, kde Poletíme? nahrají živé album Best of do gramofonu. 

„Jako kapela jsme se po vydání naší poslední desky soustředili jen na koncertní hraní. Po nějaké době přišlo nutkání vyjít s něčím novým, a tak jsme natočili dvě písně. Můžeš mi říct a Potetovaná. Obě písničky znají naši fanoušci z koncertů. Pak ale přišel covid a úplně nám spadnul řetěz. S klipem se tedy znovu k této písni vracíme v klidnější době. Prostě navazujeme na předcovidový plán,“ vysvětluje frontman Poletíme? a výtvarník Rudolf Brančovský.

Že populární parta proslulá živelnými koncerty hodlá na předcovidový plán navázat se vší parádou, dokazuje i povedený klip, v němž se rolí věčně mladých rebelů zhostilo trio hereckých osobností Marie Ludvíková, Milan Šteindler a David Vávra. 

„Za ta léta jsem pracoval už s hodně známými herci, ale mít možnost režírovat právě s trojicí Ludvíková, Šteindler a Vávra, byl opravdu splněný sen, protože miluju jak jejich práci, tak i je coby osobnosti. Spolupráce byla skvělá, myslel jsem, že je budu muset do různých věcí hecovat, ale nakonec to bylo leckdy i obráceně… To vše navíc na super skladbu kapely Poletíme? Je to jedno z natáčení, na které budu vždy moc rád vzpomínat,“ říká režisér Radim Věžník k videu, které je prvním novým klipem Poletíme? po více než čtyřech letech.

„S Davidem Vávrou se známe roky, je to náš velký fanoušek a my jeho. Dlouho jsem ho v nějakém klipu chtěl a teď teprve přišla vhodná příležitost. Navíc v kombinaci s naší milou kamarádkou Marií Ludvíkovou a Milanem Šteindlerem. Všichni tři jsou naše krevní skupina a srdcová záležitost a natáčení tak bylo opravdu velmi zábavné,“ dodává k hereckému obsazení Brančovský.

Jak ale vůdčí osobnost Poletíme? upozorňuje, klipová novinka je jen předkrmem k věcem příštím. Hned zkraje února kapela vyjede na jarní turné o třinácti zastávkách, během nějž si střihne dvoják s podtitulem Best of do gramofonu v brněnském klubu Fléda. Právě zde za očekávané notné pomoci fanoušků a symbolicky v roce oslav 15. narozenin nahrají Poletíme? své první živé album!

Natočit s Poletíme? koncert bylo v plánu roky. Jsem rád, že k tomu dochází až teď, po patnácti letech existence. Písničky během let získaly ráznější aranžmá i tempa. Síla naší kapely jsou koncerty. Věřím, že se takto podaří zachytit atmosféru, která bývá především na Flédě výjimečná,“ říká Brančovský a jedním dechem dodává: „Půjde vlastně o takové shrnutí těch patnácti let na scéně, které v první polovině roku vyjde jako dvojalbum Best of do gramofonu coby speciální dárek k našemu letošnímu výročí.“

Pro více informací a aktualit z tábora Poletíme? sledujte Facebook a Instagram kapely.

Jarní turné Poletíme?

3. 2., Vysoké Mýto, M klub
4. 2., Třebíč, Roxy Club
15. 2., Brno, Fléda / Best of do gramofonu Vol. 1
16. 2., Brno, Fléda / Best of do gramofonu Vol. 2
24. 2., Liberec. Warehouse Liberec
25. 2., Pec pod Sněžkou, Klondike club
2. 3., Praha, Lucerna Music Bar
3. 3., Plzeň, Divadlo pod lampou
4. 3., Hořovice, Klub Labe
23. 3., Olomouc, S klub
24. 3., Polička, Divadelní klub
25. 3., Pardubice, Žluťák
14. 4., Prachatice, Národní dům

You may also like...