Karin Ann vydala nový singl, který je o toužení po agónii. Spolupracuje s producentem Yungbluda a připravuje EP

Další singl z připravovaného EP, které vzniká pod dohledem zkušeného Matta Schwartze (Yungblud, Massive Attack) a slovenského producenta Tomiho Popovice vydává mladá slovenská zpěvačka Karin Ann. Skladbu „i yearn for agony“ doprovází videoklip, který čerpá z hororové tématiky. Zpěvačka, jenž s prvním singlem nedávno zabodovala kromě českých rádií i v Německu, Polsku, Maďarsku či Slovensku, se tentokrát podílela na scénáři i režii hudebního videa. 

„I yearn for agony je pro mě velmi vizuální písní. Takže když jsem psala scénář ke klipu, okamžitě mi na mysli vytanul koncept, který čerpá ze strašidelných příběhů, hororů i kriminálních případů. Celý vizuál jsem koncipovala filmově a záměrně jsem se snažila, aby bylo video pro diváky mírně nepříjemné,“ popisuje zpěvačka.

Skladba „i yearn for agony“ je podle Karin Ann o nejtemnějších částech její mysli v době nejtemnějších období. „Byla jsem dlouho v životě v rozporu sama se sebou. Pořád jsem se sebe sama ptala, proč nemohu být takovou, jakou mě chtějí lidé mít. Všechno jsem si vyčítala, každou věc jsem v sobě stále rozebírala a řešila, a to mě přivedlo do psychických stavů, které se dají přirovnat k agónii. A o těchto stavech ta píseň je,“ říká Karin Ann, kterou doufá, že by skladba mohla promluvit k lidem, kteří prožívají něco podobného. „Kdyby pomohla i těm, kteří si ničím takovým neprošli, aby pochopili, jaké to je, byla bych šťastná,“ uzavírá.

Novému slovenskému objevu, zpěvačce s českými kořeny Karin Ann se s prvním singlem 3AM podařilo rozvířit hudební vody v několika zemích. Online portál amerických The New York Times ji zmínil v článku o Generaci Z (lidé narození od poloviny 90. let a vyrůstajících ve světě digitálních technologií) a v Německu ji do rotace nasadila tamní MTV, a mimo to s Karin přinesl rozhovor prestižní týdeník Bild. Pozitivní ohlasy má z domovského Slovenska, Maďarska i Polska, kde si ji jako předskokanku vyprodaného turné vybrala úspěšná polská zpěvačka Sanah. V České republice skladbu nasadilo do rotací několik velkých rádií a její klip hrají zdejší televize.

Debutové EP Karin Ann vyjde v České republice v únoru u vydavatelství BrainZone.

Foto: Ondřej Pýcha

You may also like...