Kaufland se jako jediný potravinářský řetězec zařadil mezi nejlepší zaměstnavatele

V celostátní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2021 se obchodní řetězec Kaufland svým 5. místem v kategorii nad 5000 zaměstnanců zařadil mezi nejvíce ceněné zaměstnavatele u nás. Toto prestižní ocenění navíc získal jako jediný potravinářský řetězec. “Jsme velmi hrdí na to, že se nám povedlo uspět v konkurenci tolika skvělých firem,” říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl.

Soutěž Zaměstnavatel roku každoročně pořádá Klub zaměstnavatelů. Již od roku 2003 se zaměřuje na posuzování firem z pohledu lidských zdrojů. Na základě daných ukazatelů určuje a následně představuje ty společnosti, které mají výborný přístup ke svým zaměstnancům.

Hodnotí přitom finanční i nefinanční ukazatele jako například náklady na vzdělávání, náklady na odměňování, zaměstnanecké výhody, absenci nebo fluktuaci zaměstnanců. Využívá metodiku připravenou společností PwC, která umožňuje srovnání napříč celým trhem a zároveň zaručuje jednotný přístup ke všem účastníkům i objektivitu.

Kaufland se svou pozicí v první pětici připojil k dalším elitním společnostem, jakými jsou Škoda Auto, ČEZ, Komerční banka a České dráhy. Umístění mezi pěti nejlepšími v kategorii nad 5000 zaměstnanců nás obrovsky těší a zároveň potvrzuje, že patříme mezi velké společnosti, které jsou schopné i přes svou velikost zachovat příjemné pracovní prostředí a zajistit svým zaměstnancům co nejlepší podmínky pro práci,” vysvětluje Renata Maierl.

 

You may also like...