Kaufland vyvinul vlastní přepravní skládací palety. Jsou ekologické a efektivní

Trvalá udržitelnost a důraz na inovace jsou dlouhodobě nedílnou součástí podnikání obchodního řetězce Kaufland. Ten nyní vyvinul vlastní typ kovových skládacích palet, a představil tak nový trend v oblasti logistiky. Nové palety jsou totiž se svou více než desetiletou životností nejen udržitelnější než běžné dřevěné euro palety, ale také o 50% snižují použití plastových fólií a redukují množství emisí CO2 produkované během přepravy. Palety navíc díky dokonalejší ergonomii usnadňují práci a chrání zdraví zaměstnanců. 

Inovativní nosič nákladu, speciálně vyvinutý pro potřeby skladů a logistiky Kauflandu, dlouhodobě optimalizuje všechny procesy od přepravy až po prodej. “Nové palety jsou mnohem ekologičtější, protože optimalizují objem přepravovaného zboží, čímž zefektivňují logistiku a omezují produkci emisí CO2,” vysvětluje Michal Klouček, vedoucí oblasti produktivních skladů. Díky stabilním bočním stěnám obchodní řetězec uspoří také plastovou fólii.


Dalšími výhodami jsou i vyšší stabilita a bezpečnost při manipulaci. Zdokonalené ergonomické parametry palet rovněž méně zatěžují záda a zaměstnancům v logistických centrech a prodejnách umožňují balit a ukládat zboží snadněji a pohodlněji. “Přechodem na skládací palety nyní používáme nosič nákladu, který jsme speciálně vyvinuli pro požadavky naší logistiky a skladů. To usnadňuje našim zaměstnancům každodenní práci v logistice i v obchodě. Dobře se s ní manipuluje, je výškově optimální a stabilní“, doplňuje Klouček.

Mnohem větší je rovněž ochrana zboží před znehodnocením. Komisní výška dvoupatrové palety je totiž zvolena tak, aby ani citlivé a křehké výrobky ve spodní vrstvě nebyly poničeny hmotností produktů nad nimi.

Kovové skládací palety od února využívají obě rozsáhlá logistická centra Kauflandu v Modleticích u Prahy a v Olomouci.  

You may also like...