Kia Sportage 1.6 T-GDI: praktické a rodinné SUV

Kia Sportage 1.6 T-GDI je kompaktní SUV, které vyrábí již od roku 2010 jihokorejská automobilka Kia Motors. 

Testovaná Kia Sportage 1.6 T-GDI je model roku výroby 2019. Vozidlo je pohodlné, nabízí množství prostoru jak do šířky, tak do výšky. Verze T-GDI je vybavena 1.6 litrovým přeplňovaným čtyřválcem s přímým vstřikováním paliva a turbodmychadlem, který disponuje výkonem 136 kW a pohání slušivá 19″ kola. Tato motorizace poskytuje dostatečný výkon a točivý moment pro dynamické a plynulé jízdní vlastnosti. Sedmistupňová automatická převodovka řadí plynule, jen při rozjedu je znát přechod mezi stupni.

Odpružení poskytuje klidnou jízdu jak na rovinách, tak i v zatáčkách. Trochu více jsou znát nerovnosti a díry na vedlejších silnicích, kde se projeví tuhost podvozku. Automobil poskytuje dostatek prostoru pro cestující a jejich zavazadla, což z něj dělá praktické a pohodlné rodinné auto. Objem prostoru pro zavazadla je 490 litrů a po složení sedadel až 1480 litrů. Auto je dobře ovladatelné a stabilní, interiér příjemný a odhlučněný. 


Pohon 4×4 pomůže hlavně v terénu, na silnicích ho moc nevyužijete. Připojuje se automaticky, možností je tlačítkem na středovém panelu uzamknout středový diferenciál.

Z hlediska spotřeby paliva má tato verze Kia Sportage přijatelné výsledky, zejména s ohledem na svou velikost a výkon motoru. Avšak spotřeba paliva je ovlivněna stylem jízdy a provozními podmínkami. Testovaný vůz při nájezdu přes 600 km v různých podmínkách a testování sportovního režimu, měl průmětnou spotřebu 8,7 litru.

Kia Sportage 1.6 T-Gdi 2019 se prodává s různými úrovněmi výbavy. Testovaná verze měla mimo standartní bezpečností prvky dvouzónovu klimatizaci, vyhřívaná sedadla a volant, parkovací senzory, zadní kameru, tempomat, automatické světlomety a stěrače, infotainmentový systém s dotykovou obrazovkou, navigací a možností připojení smartphonu. Nechyběly střešní nosiče, bezklíčový přistup a audio systém JBL.

Celkově lze říci, že testovaná Kia Sportage nabízí dobré jízdní vlastnosti, spolehlivost a komfort, což z ní činí atraktivní volbu pro ty, kteří hledají moderní a praktické SUV.

Vozidlo k testování zapůjčila společnost AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

PF
Foto: archív redakce

You may also like...