Kilometry pro ty, kteří chtějí sportovat, ale nemůžou. Honza Kempa startuje na podporu charity

Jan Kempa, trenér vrcholových a hobby sportovců, věnuje květen všem hendikepovaným. Lidem, kteří chtějí sportovat, ale kvůli svému postižení mají ztížené podmínky. Navzdory tomu ale nehledají výmluvy, proč něco nejde, chtějí si plnit svoje sportovní cíle. A to je také hlavní myšlenka a důvod, proč se Honza v průběhu května pustil do překonávání hranic a pokusí se svými výkony pro nadaci Colliery Srdcem a její pacienty vybrat 226 000 Kč.

226 na kolečkových běžkách

První „dvěstědvacetšestka“ patřila kolečkovým lyžím, okruhu okolo jezera Matylda a celkovému času, který čítal celých 15 hodin a 33 minut včetně převlékání a občerstvování. Tento výkon byl nejen o fyzické přípravě, ale také o hlavě, s níž je potřeba při takových výkonech tak trochu bojovat. „Skejt a soupaž na kolečkových lyžích byl velký boj. Doslova. Poslední kilometry už byly hodně o bolesti, a přestože jsem do mého pomyslného cíle dorazil až ve 22:45, věřím, že to za to rozhodně stálo,“ říká Honza.

226 km jako Ironman

Celkem 3.8 km plavání, 180 km na kole a 42.195 km běhání na trati slavného Czechmana nedaleko Pardubic. Triatlon byl pro Honzu silná disciplína, a to i přesto, že se kvůli aktuální situaci nedala dostatečně dobře trénovat plavecká disciplína. Plavání vystřídala jízda na časovkářském kole v 16 °C, za slunce, deště i větru. Následoval maraton, první půlka s průměrným tempem 4:50 na kilometr, druhou už doprovázela bolest, a tak se průměrné tempo zvýšilo na 5:17.

„Na kole je mnoho příčin, proč skončil, ale běhání je jen a jen o vás. A mně se v první části běželo opravdu skvěle. Nebudu lhát, krize na mě přišla veliká, ale makal jsem srdcem, tak mi držte palce i nadále…“

226 km v Beskydech

Posledních 226 kilometrů věnuje slavnému závodu Beskydská sedmička. Nikoliv však jednou, ale poběží tam a zase zpět. V průběhu tohoto běhu zdolá celých 11 000 výškových metrů. Už 28.5. v 16 hodin ve Frenštátě pod Radhoštěm.

I vy můžete pomoci, podpořit Honzu v průběhu závodu, uběhnout, ujet nebo odplavat společně s ním některý z úseků, ale hlavně můžete přispět finančně, adoptovat si kilometry a dát tak šanci žít lepší aktivní život těm, kteří chtějí sportovat, ale nemůžou.

Více o sbírce zde: https://www.donio.cz/MakamSrdcem.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...