Komentovaná prohlídka výstavy Milan Houser – Plasmatix v galerii Kvalitář

S potěšením vás zveme na novou výstavu Milana Housera v Kvalitáři. Autor který s galerií spolupracuje od jejího počátku, po dvou sólových výstavách (C0000 Bezbarvý Houser, 2012, Play 2018) a několika dalších skupinových projektech v galerii představí svou tvorbu ve zcela nové kontextu.

Dva hlavní body této výstavy tematicky navazují jednak na fenomén reliktního záření a druhak na autorův dlouhodobý umělecký experiment vycházející z procesuálního použití kovů v závěsném obrazu i objektové tvorbě. Reliktní záření je pozůstatkem z nejdávnějšího období vesmíru, které jsme schopni zaznamenávat, jeho vizuální podoba připomíná zrnitou plochu, se kterou Milan Houser pracuje jako s pozadím pro své obrazy.

Vznik těchto unikátních maleb je založen na jeho dlouhodobém experimentu s nosičem v podobě laku a drobných holinek různých kovů, které se díky velice dlouhému času a působením zemského magnetismu uspořádávají do vizuálně působivých struktur. Tento postup Milan Houser aplikoval nejen do svých obrazů, ale také do velkoformátových skleněných váz, jejichž zabarvení odpovídá těmto kovovým sloučeninám. Zajímavým faktem také je, že většina kovů vznikla v extrémně dávné době, více než před 4, 6 miliardami let při srážkách neutronových hvězd.

Komentovaná prohlídka výstavy s autorem se koná 6. dubna od 18:30 v galerii Kvalitář.

You may also like...