Komiksový Clash: Akční i humorný komiks ze světa kultovní hry

Strategicko-akční hry Clash of Clans a Clash Royale jsou tím nejpopulárnějším, co si můžete na své mobily zdarma stáhnout. Mix budování a bojů, navíc s výraznou a hravou grafikou a humorem, tvorbou týmů a společenství – není divu, že většina recenzentů dala hře téměř maximální hodnocení. První bojovka s touhle značkou se objevila už v roce 2012 a od té doby zájem nijak nepominul. Clash of Clans stále patří mezi 50 nejstahovanějších her a počet těch, co se do tohohle strategického vesmíru pouští, je čím dál větší – momentálně se v tomto světě nachází téměř 170 milionů aktivních hráčů. A záznamy z her mají 7 miliard shlédnutí na YouTube!

Čili bylo opravdu načase, aby se objevily příběhy, které rozšiřují mýtus tohoto fascinujícího světa. A především ty komiksové.

„Už dávno je pryč doba, kdy se komiksové příběhy ze světa her zadávaly druhořadým tvůrcům,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW. „Do rozšiřování herního světa se dnes zapojují buď sama herní studia a jejich autoři, nebo uznávaní komiksové kreslíři a scenáristé. A Komiksový Clash je toho skvělým důkazem. Stojí za ním totiž Gene Luen Yang, který stvořil oceňovaný, a i u nás vydaný titul Američan čínského původu (podle kterého vznikl i televizní seriál), či stojí za komiksovou řadou Avatar: Last Airbender! A vážně se mu povedlo napsat příběh, který dokáže bez nejmenších problémů strhnout i lidi, kteří se samotnou hrou nemají žádné zkušenosti.“


V Komiksovém Clashi vydaném pod značkou CREW Kids najdete dobrodružství jednoho mladého jezdce na vepři a jeho věrné prasečí společnice. Zpočátku je hrdina pouze jedním z méně úspěšných bojovníků v klanu nájezdníků, kteří drancují vesnice a rozdávají autogramy. To ovšem platí jen do chvíle, kdy je vyslaný na tajnou misi do vesnice Džezokurkov, která zcela změní jeho pohled na svět a díky které získá nové přátele i nové poslání.

Ano, hráči ocení mnoho narážek a užijí si mnohá setkání se svými oblíbenými postavami, ale k tomu, aby vás tenhle komiks pobavil, nepotřebujete vůbec žádné herní znalosti. Je to příběh o tom, čím chce člověk vlastně být, jak se chce od ostatních odlišit (což je v počítačové hře ještě komplikovanější,     než v životě), a na jakou stranu se nakonec postaví. Humorný a pozitivní příběh o přátelství, akci a zábavě, který vychází ze dvou z nejpopulárnějších mobilních her světa.

Komiksový Clash je sice první knížkou v sérii, ale každá z nich přinese zcela samostatný a uzavřený příběh, který rozesměje i zahřeje u srdce nejenom dětské čtenáře.

You may also like...