Kompilace největších hitů Luciana Pavarottiho

Hudební vydavatelství Decca Records vydává kompilaci největších hitů světoznámého operního zpěváka považovaného za jednoho z nejlepších tenorů historie přezdívaného „král vysokého C“ Luciana Pavarottiho Pavarotti: The Greatest Hits a soundtrack k dokumentárnímu filmu Pavarotti: Music From The Motion Picture.

Album The Greatest Hits obsahuje celkem 67 skladeb, mezi kterými se nachází dříve nevydané skladby, nejlepší árie z oper, jako je Turandot, La bohéme, Aida nebo Tosca, slavné italské písně, duety s hvězdami hudebního průmyslu, kterými jsou například Bono, Elton John, James Brown, Lou Reed, Céline Dion, Eric Clapton, Mariah Carey nebo Stevie Wonder a Pavarottiho největší hity, mezi které patří především O Sole Mio, Caruso, Volare, O Holy Night, Mama a Funiculì, funiculà.

Deska Pavarotti: Music From The Motion Picture se váže k výše zmíněnému dokumentárnímu filmu Pavarotti, který se do českých kin dostal 11. července a přináší rozmáchlý i intimní filmový pohled na život, práci a osobu operní legendy. Pavarottiho životní příběh chudého italského chlapce, který se stal v podstatě mezinárodní rockovou hvězdou, emocemi, zvraty a velkolepostí sám o sobě připomíná operu a vypráví ho režisér Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše. Vedle veřejných záběrů využili tvůrci množství soukromých videozáběrů od Pavarottiho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky, na kterých je Pavarotti mezi svými nejbližšími otevřený a upřímný. Mezi největší poklady soundtracku patří dosud nevydaná skladba s Andreou Bocellim, kompletní nahrávka Pucciniho Donna non vidi mai, kterou Pavarotti věnoval princezně Dianě a duet Ave Maria s Bonem, který je poprvé komerčně přístupný.