Koncert Lenky Filipové pod širým nebem

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov už po osmadvacáté osvěží kulturní léto v České republice. Koncert Lenky Filipové s názvem Lenka – všechny mé podoby ve čtvrtek 1. srpna od 20:30 Pivovarské zahradě nabídne zpěvaččiny známé hity, úpravy klasických skladeb, kytarové transkripce i aktuální novinky.

Z pódia ve starobylé, původně renesanční rožmberské zahradě z 16. století, zazní zpěv ve čtyřech jazycích, včetně starého jazyka gaelic a  bretonštiny.  Chybět samozřejmě nebudou písně z nového alba Lenky Filipové OPPIDUM, jež je vyústěním čtrnáct let trvající spolupráce s britským virtuosem ve hře na keltskou harfu Seanem Barrym. Výtečná zpěvačka a kytaristka vystoupí se svými hosty a se smyčcovým oktetem Brno Strings, uskupením vynikajících muzikantů, kteří se zaměřují na interpretaci komorní hudby.

Foto: Petr Brodecký

Lenka Filipová dosud vydala více než 20 alb různých stylů a žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Je také autorkou hudby a řada jejích skladeb se stala hity. Koncertovala ve většině zemí Evropy, v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. Podnikla koncertní turné s Francisem Cabrelem a byla hostem koncertu Céline Dion při jejím turné v Čechách.

Členové souboru Brno Strings jsou první hráči brněnských orchestrů Janáčkovy opery NdB a Filharmonie Brno a dlouholetí členové komorních souborů, jako například Czech Virtuosi, Českých komorních sólistů, kvarteta Incognita nebo Slovanského kvarteta.

Více informací a předprodej vstupenek: http://festivalkrumlov.cz/program-a-vstupenky/lenka-filipova-brno-strings-a-hoste/

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi události výrazně zapsané v evropském kulturním kalendáři. Za skvělým renomé festivalu stojí atraktivní program napříč žánry a stoletími, hosté zvučných jmen, vysoká umělecká úroveň a výjimečná místa konání v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí.  Letošní 28. ročník během tří týdnů od 19. července do 10. srpna nabídne celkem 23 pozoruhodných koncertů.

Oficiální web MHF Český Krumlov: www.festivalkrumlov.cz

You may also like...