Krmítko s Igráčkem ornitologem učí děti pomáhat přírodě

Zimní období ovlivňuje nejenom nás, ale i volně žijící zvířata, především ptactvo. Milovníci přírody ptákům aktivně pomáhají například tím, že zhotovují nejrůznější krmítka. Avšak ne všechna jsou ideální. Český výrobce společenských her a Igráčka EFKO-karton v těchto dnech uvádí na trh novinku – ekologické krmítko s Igráčkem ornitologem, ptačím zobem a mini atlasem známých ptáků. Hlavní části krmítka jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného plastu. Krmítko pochází z dílny mladých českých designérů. Díky důmyslnému řešení se velmi jednoduše udržuje i doplňuje a jeho vlastnosti jsou vyzdvihovány samotnými ornitology. Krmítko je navíc vybaveno odtokovými kanálky, takže se v něm nezadržuje nechtěná voda. Děti se jeho prostřednictvím mohou hravou formou seznamovat s přírodou a vytvářet si k ní vztah.

Původně jsme set krmítka s Igráčkem ornitologem vyrobili pouze jen jako limitovanou dárkovou edici pro naše partnery. Následně jsme tuto sadu úspěšně nabídli společnosti BILLA, kde se exklusivně prodávala až do loňských Vánoc. Pro veliký zájem nyní zařazujeme tento výrobek i do běžného prodeje. Bude tak dostupný ve všech hračkárnách, vybraných prodejnách po celém Česku a na našem e-shopu,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO. „Konstrukce krmítka umožňuje několik způsobů zavěšení. Dětem stačí krmítko vybalit, umístit na balkón, pěkné místo u domu, na zahradu nebo lesní porost. Nasypat krmení, a pak jen vyčkávat, kteří ptáci jej navštíví. Malí ornitologové se tak naučí nejenom ohleduplnosti k přírodě, ale pocvičí se i v trpělivosti, péči o druhé a k tomu získají řadu vědomostí z přiložené brožurky. Ta obsahuje informace o sedmnácti druzích ptáků, kteří v České republice přezimují,“ dodává Miroslav Kotík.

Krmítka pomáhají ptákům přečkat zimní období a představují také ideální příležitost pro jejich pozorování. Koncentrování ptáků u krmítek s sebou však nese také četná rizika. Nevhodně umístěná krmítka je mohou lákat do míst, kde se stávají snadnou kořistí toulavých koček. Pokud na krmítku může docházet ke kontaminaci předkládané potravy trusem ptáků, může zde docházet k šíření tzv. krmítkové nemoci (trichomonózy), která v minulých letech přispěla například k výraznému úbytku populace zvonka zeleného. Proto je třeba k zimnímu přikrmování používat krmítka, která riziko šíření nemocí eliminují. Takovým typem je i krmítko nabízené firmou EFKO,“ uvedl ornitolog Ing. Václav Hlaváč z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, ředitel RP SCHKO Žďárské vrchy.

Kromě toho, že většina částí Igráčkova krmítka je vyrobená z recyklovaného plastu, přispívá k ekologii i fakt, že výrobek samotný k zákazníkům neputuje tisíce kilometrů a nezatěžuje tak přírodu nadbytečnou dopravou. Celý set je totiž kompletně vyráběn v České republice. Již nyní jej lze zakoupit přímo na stránkách výrobce na shop.efko.cz/-krmitko-s-igrackem za 559 Kč. Postupně firma EFKO uvádí krmítko i do hračkáren a dalších kamenných obchodů.  

You may also like...