Kultovní snímek Juraje Jakubiska Perinbaba slaví 35 let. Dokončeno je volné pokračování s názvem Perinbaba a dva světy

Fenomenální režisér Juraj Jakubisko dokončil svůj poslední film Perinbaba a dva světy. Magický příběh pro celou rodinu o cestě za štěstím je volným pokračováním kultovní pohádky z roku 1985 Perinbaba.

Od světové premiéry Perinbaby v Benátkách uplynulo třicet pět let a snímek tehdy získal významná ocenění a byl také velkým návratem pro hlavní představitelku, italskou umělkyni Giuliettu Masinu. Zesnulá herečka se díky moderním technologiím objeví i v novém příběhu Perinbaba a dva světy. „Diváci mi často psali, ať natočím pokračování Perinbaby. Bohužel Giulietta Masina už není mezi námi a já kvůli tomu nemohl vyhovět, protože jsem si nedokázal představit, že by ji ztvárnila jiná herečka. Naštěstí současné technologie mi pomohly změnit názor. Přicházím s novým příběhem, pohádkou 21. století, která nám vrátí i milovanou Giuliettu,“ uvedl Juraj Jakubisko.

Rok 1985 byl pro Juraje Jakubiska skutečně osudovým. Ve stejný rok se totiž oženil také se svojí manželkou Deanou Jakubiskovou. „Nevypadalo to tak, ale s přibývajícími měsíci se osudovým skutečně stal, vždyť Deana je mojí ženou už třicet pět let. Náš život pod peřinou začal s Perinbabou,“ usmívá se režisér. „Vzali jsme se, narodil se nám syn, což je nekrásnější zázrak, a kromě toho dal Juraj světu i Perinbabu. Je zvláštní, když se tak významné osobní i pracovní události protnou,“ říká o roce 1985 Deana Jakubisková. Perinbaba je s manželstvím Jakubiskových tedy spjata již od samého začátku. „Juraj mě požádal o ruku tak, jak se patří. S kyticí květin přišel nejdříve za mojí maminkou. Na druhý den odjel na natáčení Perinbaby a já se pustila do příprav. Během natáčení jsem ho telefonicky pravidelně informovala a všechno mu připomínala. V předvečer svatby jsem mu volala s posledními instrukcemi a on se mě zeptal: Kdo se žení? Položila jsem mu sluchátko a řekla mamince, že svatba se ruší,“ směje se manželka režiséra.

K pohádkovému příběhu o vládkyni sněhu a větru Perinbabě, kterou před třiceti pěti lety Jakubisko vymyslel, vyjde v listopadu také audiokniha. 

Nový výpravný film Perinbaba a dva světy je příběhem Lukáše, syna Alžbety a Jakuba z Perinbaby z roku 1985, jenž se vydá na cestu za štěstím. Jedná se tedy o vyprávění další generace, ve kterém dominuje fantazie, humor a poezie. V novém snímku nebude chybět ani hodně trikových scén a filmových kouzel. „Můj Lukáš se rozhodne jít do světa hledat štěstí a lásku. Na své pouti se často dostane na rozcestí a musí si vybrat, kterou cestou se vydá. A každé rozhodnutí, ať už dobré nebo špatné, mu změní život. Stejně jako nám v reálném životě. Vytvořil jsem bizarní svět snů, který se stává realitou,“ dodává Jakubisko.

Hlavní postavu nového příběhu Lukáše ztvárnil mladý herec a známý slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavní ženské postavě se objeví Valéria Frištik. Dále se diváci mohou těšit například na Ivana Romančíka, René Štúra, Dana Nekonečného, Valerii Zawadskou, Andreu Verešovou a další.

Nový film Perinbaba a dva světy inspiroval také zpěváka Mira Žbirku k nahrání úspěšného singlu s názvem Slovenská.Jsem velký fanoušek Juraje Jakubiska,“ svěřil se Meky. „Jeho tvorbu sleduji odjakživa a vážím si i našeho přátelství. S každým novým filmem jsem zvědavý, čím mě zase překvapí. Teď mě překvapil, když mi ukázal nadpozemské záběry z nové pohádky a sám vymyslel klip k mojí, teď už vlastně ´naší´ skladbě Slovenská. O to víc se na premiéru jeho filmu těším,“ dodal zpěvák.  Hudbu k celému filmu tvoří hudební skladatelé Jan Jirásek a Ondřej Soukup. Pánové z tohoto týmu pracovali s Jakubiskem již na filmech Bathory a Nejasná zpráva o konci světa.

Další informace:

www.perinbaba2svety.sk
www.perinbaba2svety.cz

IG: https://www.instagram.com/perinbaba.official/
FB: https://www.facebook.com/Perinbaba
Singl Slovenská: https://www.youtube.com/watch?v=tIKidbpF38E

You may also like...