Kulturní instituce se připojují k výzvě #kulturaproukrajinu a chystají benefiční koncert na Kampě

Česká kulturní scéna v čele s předními kulturními institucemi, jako jsou Festival svobody, Signal Festival, Jatka 78, Rock for People, Prague Pride
 a další, se rozhodla vymezit vůči agresi Ruska na Ukrajině, připojit se ke společné výzvě #kulturaproukrajinu a uspořádat 3. března od 18 hodin benefiční koncert na Kampě. Jeho cílem je vyjádření solidarity ukrajinským obyvatelům a vybrání finančních prostředků na jejich podporu. Během koncertu vystoupí čeští hudební interpreti a osobnosti kulturní scény. Program bude upřesněn v budoucích dnech.

„Celá kulturní scéna se spojuje a chce podpořit Ukrajinu. Vyzýváme všechny, kteří mají možnost, aby se k naší iniciativě #kulturaproukrajinu připojili. Je naší povinností vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli a jasně se vymezit vůči postupu Ruské federace. Každý čin, každá koruna, každá akce i zmínka nesouhlasu je v této situaci velkou pomocí,” říká jeden z iniciátorů akce Martin Šolc, organizátor Koncertu pro budoucnost.

K výzvě se již přidaly desítky kulturních projektů a institucí jako Festival svobody, Signal Festival, Národní divadlo, Jatka 78, Rock for People, Koncert pro budoucnost, Containall, Mladí ladí jazz, Nouvelle Prague
 a další přibývají každou hodinou. „Jsme zděšeni aktuálním vývojem situace. Společně tak vyzýváme další kulturní instituce, které mají možnost se k této iniciativě připojit, aby tak učinily. Stačí vyplnit online formulář,” říká Oliver McGillick, další z organizátorů.

Cílem benefiční akce je podpora veřejné sbírky „SOS Ukrajina“ pořádaná pod záštitou Člověka v tísni. Prostředky budou použity na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců. Přispět může každý přes webové stránky Člověka v tísni a nebo na účet 93209320/0300.

Koncert pro Ukrajinu se na Kampě uskuteční ve čtvrtek 3. března od 18 hodin. Na pódiu zahrají čeští hudebníci a promluví osobnosti české kultury. Program v tuto chvíli vzniká a bude zveřejněn v nejbližších dnech.

Výzvu dosud podepsaly a Ukrajinu podporují tyto instituce:

Festival svobody, Koncert pro budoucnost, Signal Festival, Fuchs2, Jatka78, Bigg Boss, Rock for People
, Ankali, Národní divadlo, Mladí ladí jazz
, Praha žije hudbou
, Student Fest, Containall, I Love You Honey Bunny, Nouvelle Prague, Prague Summer Festival, SodaPop festival, Kefír festival, Kašpárek v rohlíku, A Studio Rubín, Prague Pride, Losers Cirque Company, Let it roll, Post Bellum, Kavárna Mlýnská, Opona

Další informace:

Facebooková událost: https://bit.ly/kulturaproukrajinu
Formulář pro přihlášení se k výzvě: https://forms.gle/cJeAjNwixRbfnkWc9

You may also like...