Letecké záběry nejkrásnější českých hradů a zámků středních Čech

Vydejte se navštívit největší poklad České republiky, který je ukryt v tajemných stěnách českých hradů a zámků. Prohlédněte si místa, která Vás přenesou do minulosti, do světa rytířů, králů a šlechticů. Poznejte tyto překrásné stavby středních Čech tak, jak jste je doposud nepoznali – pohledem z nebe, a to v nově připravované letecké knize z edice hradů a zámků – České hrady a zámky 5. díl Střední Čechy.

,, Z letadla fotíme českou krajinu už od roku 2011. Za ty roky se naše databáze rozrostla na stovky tisíc záběrů a mezi nimi i množství hradů a zámků. Tak jsme se rozhodli vydat knihu z jejich leteckých fotografií. Po dobu sbírání podkladů jsme přišli na to, že je v Česku tak ohromný počet těchto historických skvostů, že se jednoduše do jedné knihy ani nevejdou. A to nás vedlo k rozhodnutí vydat unikátní edici až sedmi knih s touto tématikou. Kniha Hrady a zámky Severočeského kraje z nebe je celkově sedmou knihou v pořadí. Bylo pro mě velkou radostí létat a zachycovat hrady a zámky na fotografie a přinést je čtenářům, kteří je z nebe nemají možnost vidět,“ přibližuje vizi celé edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

České hrady a zámky jsou pokladem nesmírného historického významu a neuvěřitelné architektonické krásy. Tyto majestátní stavby, rozestavěné po celé zemi, okouzlují svojí půvabností, bohatě zdobenými fasádami a překrásnými zahradami. Poskytují příležitost poznat historii na vlastní kůži, prožít atmosféru minulosti a nechat se unést do doby, kdy šlechta a králové vládli naší zemi. ,,Hrady a zámky jsou odjakživa lákadlem pro milovníky historie, architektury a romantiky z celého světa. Jejich krása a rozmanitost jsou neodolatelné a jejich atmosféra vždy dokáže vtáhnout každého návštěvníka do příběhů, jenž vyprávějí,“ popisuje Diana Dubská z CBS Nakladatelství.


,,Mezi perly středních Čech patří například z
ámek Benátky nad Jizerou, kde se nachází muzeum hraček, zámek Zruč nad Sázavou, který se může pyšnit výstavou kostiček a panenek, zámek Poděbrady, jenž si nese pověst o proutníkovi, který zde kdysi dávno objevil první pramen a zasloužil se tak o vznik lázní anebo hrad Kokořín, který si vás získá krásnou okolní přírodou. Ať už si ale Vaše srdce získá jakýkoliv hrad nebo zámek, jedno je jisté – každý z nich v sobě nese neopakovatelnou krásu, bohaté dědictví a svůj originální a nezapomenutelný příběh,“ popisuje oblast Lenka Forejtová z CBS Nakladatelství, která se intenzivně podílí na tvorbě této krásné knihy.

,,Nově připravovaná letecká kniha České hrady a zámky – Střední Čechy, Vám umožní prozkoumat krásu českých hradů a zámků této oblasti z neobvyklého pohledu, který Vás zcela jistě ohromí. Od prvního okamžiku se ocitnete v poutavém světě, který spojuje minulost v podobě zakomponovaných čtivých pověstí a přítomnost, kterou přinesou krásné a aktuální letecké fotografie. Zanechte tedy pevnou půdu pod nohami a připravte se na let, který Vám otevře dveře do světa nových dobrodružství a typů k podzimním výletům,“ ukončuje Diana Dubská.

You may also like...