Letní speciály z plzeňského minipivovaru Proud: Kisseláč Meruňka a NEIPA Loral

Léto je tou správnou příležitostí naplno si vychutnat mimořádné zážitky – včetně těch pivních. Hned dva nové letní speciály uvařili v plzeňském řemeslném pivovaru Proud: kyseláč s meruňkami a NEIPU postavenou na chmelu Loral.

Kisseláč Meruňka ve stylu Berliner Weisse je kyselý tak akorát, jako letní polibek s chutí po meruňkách. A NEIPA Loral? Tenhle letní speciál si každého podmaní díky neodolatelnému aromatu sladkého ovoce, citrusů a jemné kořenitosti. „Kisseláč je osvěžující pivo, které si nachází stále více příznivců a je stvořeno především pro horké letní dny. Vsadili jsme na přídavek čistého meruňkového pyré od českého dodavatele. NEIPA Loral je první z našich piv ve stylu NEIPA, tedy výrazně chmelově aromatické, v tomto případě s dominantním chmelem Loral,“ upřesňuje Lenka Straková, sládková pivovaru Proud.

Nový experimentální minipivovar Proud, který sídlí v bývalé elektrárně v areálu Plzeňského Prazdroje, zahájil výrobu v testovacím režimu v listopadu 2020 a vaří celkem pět stabilních pivních speciálů: čtyři metodou svrchního kvašení a jeden ležák. Tato nabídka se v čase promění a průběžně ji obohacují menší várky experimentálních pivních specialit. Počítá se s roční produkcí několika tisíc hektolitrů piv z kvalitních surovin od domácích i zahraničních dodavatelů. Ve stálé nabídce pivovaru Proud je nyní TheMže – Pale Ale 10, Ventill – ležák 11, Soutock – žitná IPA 13, Cotel – Stout 14 a nealkoholické pivo Proovan.

Piva z  pivovaru PROUD jsou v prodeji ve vlastním e-shopu, ve vybraných pivotékách  i ochutnávkových pivnicích nebo na pivních festivalech – aktuální informace vždy na webu pivovaru v sekci Kam na pivo.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...