Listopadové novinky z nakladatelství Euromedia: Babička, iMUCHA Comics

Listopadové novinky z nakladatelství Euromedia, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Kdo by neznal Babičku z pera Boženy Němcové, která historicky patří doslova k základním „stavebním kamenům“ české literatury…? Nakladatelství Odeon však nyní přináší Babičku tak, jak ji ještě neznáte – v nádherném výtvarném pojetí s ilustracemi české malířky a grafičky Míly Fürstové. Po loňské Kytici Karla Jaromíra Erbena tak tato nadaná umělkyně vyzdobila další český literární klenot. Použila k tomu opět osvědčenou techniku ručně kolorovaných leptů.

Výrazný výtvarný přesah má také další nová kniha, tentokrát komiks, který doprovází grandiózní show Michala Dvořáka, věnovanou Alfonsi Muchovi a jeho dílu. IMUCHA Comics nese podtitul Drawman a za jeho vznikem stojí čtveřice autorů Michal Dvořák, Alice Slavíček, Jan Drbohlav a Tomáš Belko. Ti všichni jsou zároveň členy tvůrčího týdnu, který už třetím rokem připravuje multimediální show iMUCHA. Kniha právě vychází v nakladatelství Universum.

Poslední dvě novinky vycházejí v nakladatelství Laser a potěší zejména všechny příznivce fantasy literatury. Zatímco americký spisovatel Kevin Hearne v románu Inkoust a pečeť zavede čtenáře opět do světa svých milovaných Kronik Železného druida, kanadský autor Nick Martell v Království Lhářů příchází se strhujícícm debutem o zradě, povinnostech a poutech, která nepřerve ani smrt…

Božena Němcová, Míla Fürstová: BABIČKA

Jen málokterá kniha se zapsala do srdcí čtenářů tak hluboko jako právě Babička z pera známé české spisovatelky Boženy Němcové. V průběhu let se dočkala mnohých vydání a idylický život na vesnici, jehož středobodem je postava moudré, zbožné i pověrčivé staré ženy, lákal k uměleckému ztvárnění význačné české výtvarníky a ilustrátory.

Jsou díla, u kterých čas a prostor nehrají roli. Babička je toho jasným důkazem. V tomto vydání se stírají hranice časoprostoru a na jednom místě se potkávají dvě silné ženské osobnosti – Božena Němcová a Míla Fürstová, světoznámá česká malířka, grafička a ilustrátorka. Dívky, ženy, matky, tvůrkyně, umělkyně… Dvě silné osobnosti, dvě mysli spojené v jedno dílo.

Božena Němcová (1820 – 1862) byla českou spisovatelkou národního obrození. Někdy ji odborníci řadí k pozdnímu romantismu nebo ranému realismu, většinou se však shodují, že je spíše na rozhraní těchto dvou směrů, případně ji označují za autorku, která se těmto zařazením vymyká. Čtenáři si nejvíce oblíbili její prózy Babička (1855) a Divá Bára (1855), ale také její pohádky. Rovněž psala národopisné a cestopisné obrazy.

Míla Fürstová (*1975) je mezinárodně uznávaná česká umělkyně působící ve Velké Británii. Vystudovala výtvarné umění a anglický jazyk a literaturu na Univerzitě Karlově a grafiku na University of Gloucestershire a Royal College of Art v Londýně. Její práce jsou nedílnou součástí soukromých a veřejných sbírek, mimo jiné i umělecké kolekce královny Alžběty II. a V&A Museum v Londýně.

Luxusní edice knihy: 100 ks výtisků s vloženým grafickým listem s motivem Mlýn a 100 ks výtisků s vloženým grafickým listem Viktorka, signovanými přímo Mílou Fürstovou – cena 1999 Kč

iMUCHA Comics – DRAWMAN

Mladý kreslíř přijíždí do Paříže, aby zde narazil na záhadnou ženu, která jakoby vystupovala přímo z obrazů slavného secesního mistra. Ovšem v městě nad Seinou nečeká pouze láska a umění. Číhá zde i temné zlo, které hrozí pohltit vše, co mladík zná…

O projektu iMUCHA:

iMUCHA show je multimediální příběh o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Současný komiksový příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí stage design, to všechno vypráví o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

Show je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě ní nabízí také unikátní výstavu nejrozsáhlejší sbírky díla Alfonse Muchy a multimediální výstavu. Za projektem stojí trojice producentů – Richard Fuxa, Michal Dvořák a Igor Rattaj. Více se dozvíte na: https://imucha.com/cs/https://imucha.com/cs/multimedia

Kevin Hearne: Inkoust a pečeť

Kevin Hearne se vrací do světa svých milovaných Kronik Železného druida ve spin-off seriálu o výstředním mistrovi vzácné magie, který řeší záhadu ve Skotsku.  Aloysius „Al“ MacBharrais má zvláštní talent. Je pečetníkem: pomocí magických inkoustů dokáže sesílat zaklínadla zvaná Pečeti, kterými chrání náš svět před vpády bytostí odjinud a vymáhá úmluvy s veškerými známými božstvy.  Pouhých pět lidí na světě ovládá totéž umění jako on.

Jenže Al má problém: rád by ve svém pokročilém věku vycvičil učně, jenže všichni jeho dosavadní učedníci zemřeli tou či onou nešťastnou náhodou. Když přijde o život jeho nejnovější učeň Gordie, Al přijde na to, že mladík za jeho zády tajně obchodoval s kouzelnými bytostmi, a chtě nechtě se musí pustit do nebezpečného pátrání po tom, komu je Gordie dodával. Pomáhá mu v tom manažerka tiskařství s čírem a nadáním jasnozřivosti v boji, hacker s nezvyklým koníčkem a uličnický šotek na útěku před pohůnky bohyně. Zjistí pravdu dřív, než je dostihnou nepřátelé nebo policie, které se nezdají množící se úmrtí v Alově okolí…?

Kevin Hearne je učitelem angličtiny ve dne a spisovatelem fantasy příběhů v noci. Autor vystudoval pedagogiku na Northern Arizona University ve městě Flagstaff. Již během studií se věnoval psaní románů, které nikdy nedokončil, ale také přispíval do školních novin. Více o autorovi se můžete dozvědět na https://kevinhearne.com/

Nick Martell: Království lhářů

Michael Kingman je vyvrženec.  Jeho otec byl totiž zrádce a královrah.  Alespoň tak se to v království traduje.  Jenže ve světě, kde z nebe padají trosky měsíce a používání magie je vykoupeno ztrátami vzpomínek, je pravda nejen nejistá, ale hlavně nebezpečná.  Michaelovo pátrání může vést k pádu království.  Avšak pro rodinu je možné obětovat vše…

David Kingman byl pravou rukou kotlinského krále. Jeho nejvěrnějším služebníkem, nejlepším přítelem. Než zabil malého prince. Nyní celé království ví, že Kingman zemřel jako zrádce. A jeho děti nesou břemeno otcova hříchu. Jenže když celým královstvím otřásají povstalecké nálady a královská rodina se utápí v intrikách, možná dokáže Michael Kingman oprášit rodinný odkaz. Spojenectví s výstředním šlechticem ale přinese něco mnohem většího – a také nebezpečného.

David Kingman byl možná nevinný. Jenže pokud ano, skutečný vrah je stále na svobodě. Co všechno Michael obětuje, aby zjistil pravdu, když nemůže věřit nikomu?  Vlastní čest? Osud království? Přátele a všechny, kdo zbyli z jeho rodiny?  Cena bude vysoká, ale Michael už nemůže jinak… Strhující debut o zradě, povinnostech a poutech, která nepřerve ani smrt.

Nick Martell se narodil v Ontariu v Kanadě, než se ve věku 7 let přestěhoval do Spojených států. Po absolvování střední školy na Long Islandu se specializoval na kreativní psaní na pensylvánské univerzitě Susquehanna. V pátém ročníku začal pravidelně psát romány a jeho debutový román Království lhářů se prodal, když mu bylo pouhých 23 let. V současné době žije na předměstí Allentownu v Pensylvánii, odkud má blízko do New Yorku i do Filadelfie. Více o autorovi se můžete dozvědět na www.nickmartell.com

 

You may also like...