Mandrage přichází s novým albem, které nese název pilotního hitu, Vidím to růžově

Nová deska je nabitá kytarovou energií i současným zvukem. Velkým přínosem je výrazné zapojení všech členů do tvůrčího procesu a ničím nezatížený nový producentský pohled, který se výrazně podepsal na barevnosti a hudebním výrazu alba. Vidím to růžově vychází 6. prosince u Universal Music.

Vidím to růžově je dle slov klávesisty Františka Boříka nejzamilovanějším albem, jaké kdy kapela nahrála. Spousta písniček, zejména těch, co napsal Vít Starý, se pohybuje na hranici upřímných vyznání a naprostého kýče. „Všechny emoce na albu jsou ovšem autentické, tak jsme se rozhodli příliš nezasahovat a nechat je plynout i za cenu toho, že občas sklouzneme i na tu přeslazenou stranu. Album je zkrátka, jak zpívá Víťa, valící se lásky lavina. A lavina se zastavit nedá,” vysvětluje František, který se na několika skladbách autorsky podílel.

Album se natáčelo v Praze a Bratislavě, odkud pochází nový producent kapely Adrián Líška. Studio, kde se pracovalo, se nachází ve čtvrti Nové město, která je z části obřím sídlištěm a z části opuštěnou průmyslovou zónou. „Takhle zamilované písničky se touhle čtvrtí nelinuly minimálně padesát let. Úplně bylo vidět, jak se zelenají náletové dřeviny v arkýřích místních bývalých strojíren. Bratislava je po naší návštěvě zas o něco hezčí,” vykresluje atmosféru František.

 

Novou desku, na níž kapela upozornila už v říjnu singlem a videoklipem Vidím to růžově, vydají Mandrage v prosinci ve vydavatelství Universal Music. Její produkce se zhostil mladý slovenský producent Adrián Líška, který má za sebou mimo jiné spolupráci s Emmou Drobnou a zároveň je bubeníkem v kapele Majka Spirita.

Tematicky zůstane kapela i na nové desce u kytar a svižných temp, ve kterých se cítí nejlépe. „Můžeme slíbit, že to dost možná bude zatím nejlepší album, které jsme doposud vydali. Adrián Líška má energie na rozdávání, a na koncertech se proto budeme potit. Tak je to správně, tak to má být,“ podotýká František Bořík.

Hlavními mediálními partnery turné Dlouhej únor jsou televize Prima a síť rozhlasových stanic Hitrádio.

KONCERTNÍ TURNÉ MANDRAGE DLOUHEJ ÚNOR

  1. 2. PRAHA – Forum Karlín
  2. 2. a 7. 2. BRNO – Centrum Sono
  3. 2. HRADEC KRÁLOVÉ – Kongresové centrum Aldis
  4. 2. LIBEREC – Dům kultury
  5. 2. ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD Vltava
  6. 2. PLZEŇ – DEPO2015
  7. 2. OSTRAVA – BrickHouse DOV
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...