Manifesto Market otevřelo v Berlíně nový hotspot pro gurmány na Potsdamer Platz

V Berlíně se konalo velkolepé otevření Manifesta na Potsdamer Platz, které si nenechalo ujít přes tři a půl tisíce návštěvníků. Je to dosud čtvrtý food hub pod značkou Manifesto a největší koncept svého druhu v Evropě, jenž v centru Berlína každý den nabízí rozmanitou kulinářskou cestu kolem světa od 22 kuchyní. Restaurace prošly náročným výběrem tak, aby vyhověly nárokům na autentičnost a chuť. Dohromady spojují čtyři kontinenty na jednom místě, od Koreje a Japonska, Sýrie, až po Mexiko a Argentinu. Doplňují je 4 bary. SOOT bar nabízí kromě tankového českého piva Pilsner Urquell z tankové věže především domácí koktejly z vlastních ingrediencí a podle svých receptur.

Novým přírůstkem je bar Room No. 5.5, specializovaný na víno. Vysoce elegantní a přitom útulné Manifesto klade velký důraz na design a přívětivé prostředí pro hosty. O aktuálním dění Manifesto informuje na webu manifestomarket.com a na sociálních sítích Facebook, Instagram, YouTube, TikTok a LinkedIn. 

„Naším posláním je oživit čtvrť a okolí Potsdamer Platz, přinést sem povyražení a přitáhnout lidi po celý den. Včera večer jsme viděli první známky úspěchu. Měli jsme plný sál, představili čtyři úžasné hudební performerky a obsloužili jsme přes 3500 hostů. Snažili jsme se, aby se lidé z různých kultur cítili dobře u úžasného jídla a hudby. Pro to žijeme, to nás naplňuje a tohle milujeme“, podělil se o své pocity Martin Barry, zakladatel a CEO.

Seznamte se s největším food hubem v Evropě

Manifesto, umístěné v samém středu této oblasti, je plochou i počtem restaurací zároveň největším food hubem v pevninské Evropě: 22 podniků spojuje kuchyně ze 4 kontinentů na jednom místě, kde se může naráz usadit až 950 hostů. Grand Opening proběhl včera v 18:00 hod a nabídl tak hostům kompletní zážitek z inovativního food marketu, velké variability vynikajících restaurací a originálních koktejlů od rafinovaných mixologů z baru SOOT. Třešničkou na dortu pro milovníky kvalitního českého piva je pak tankové pivo Pilsner Urquell


Dvě gastronomická patra a čtyři bary

První podlaží je věnováno asijským kulinářským konceptům z Japonska, Koreje, Číny, Vietnamu a Thajska. Mít ranovanou Asii mi v Berlíně opravdu chybí, a vlastně jsem na podobný zážitek nikde v Evropě nenarazil. Na rozdíl od klasických asijských restaurací u nás najdete opravdovou rozmanitost, která je věrná původním receptům a regionálně autentickým postupům. Hot Pot, ramen, korejské vykoštěné smažené kuře i veganské vietnamské bistro. Vybírali jsme velmi pečlivě,” přibližuje Martin Barry, CEO Manifesto Marketu.

Vstupní podlaží obsáhly chutě z jihu Evropy, jižní i severní Ameriky, rolovanou zmrzlinu a domácí sušenky, ale také méně obvyklé kuchyně, například syrskou.

V prostoru fungují také 4 bary. Na každém podlaží je koktejlový SOOT bar a velkou novinkou pro Berlín je 10 pivních pětiset litrových tanků, na jejichž těle se skví  značka Pilsner Urquell. Jsou sestaveny do podoby věže, jež impozantně propojila obě podlaží. V přízemí je nový bar s vinotékou. Zvláštností Manifesta je takzvaný speakeasy bar, ukrytý v tajné místnosti se skrytým vchodem přibližně pro 40 hostů, o němž se hosté dozví na doptání nebo od těch, kdo již místo objevili.

4500 m2 v rukou mladé architektky a příležitost pro české firmy

O unikátní design se postarala teprve sedmadvacetiletá portugalská architektka Sara Gomes, která měla nelehký úkol vytvořit vysoce elegantní prostor s rozmanitými možnostmi sezení, funkční prostory bister s esteticky minimalistickým průčelím a ztvárnit centrální široké schodiště, které kromě zajištění průchodu mezi podlažími kombinuje také funkci posezení a stává se tak hledištěm pro velkou filmovou obrazovku a scénu pro koncerty a živá vystoupení. V útulném interiéru tak zákazníci oceňují od masivního dubového nábytku, na míru vytvořené lavice obloukových křivek s koženým čalouněním až po ambientního designové osvětlení.

Kromě na míru vyrobeného nábytku v Manifestu také najdeme stoly a židle od firmy Javorina. Porcelánové nádobí pro berlínský food hub je z porcelánky Benedict v Karlových Varech a zážitek zpříjemňuje orientační systém, který navrhlo čistě ženské studio Heels Make Deals a vyrobil Bat Design.Manifesto využívá technologické řešení od Choice QR a při stavbě se spolehlo na služby Proficheck. Omega99 Terrazzo dodala část podlah či barové pulty a Illa & Partners ušili nepřehlédnutelné barevné uniformy.

“Chtěli jsme pracovat s osvědčenými týmy, u nichž máme ověřenou kvalitu, a využili jsme geografické blízkosti. Kromě plzeňského piva se tak návštěvníci setkají s českou stopou i tam, kde si to na první pohled neuvědomí.”

Manifesto je otevřeno denně od 11 hodin do 23, kromě pátku a neděle, kdy je otevírací doba prodloužena až do 24 hod. Kuchyně je denně otevřená do 22 hodin.

You may also like...