Matějská pouť se vrací tento víkend na Výstaviště svým 429. ročníkem

V sobotu se na pražské Výstaviště vrací Matějská pouť. Opět v plné formě. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své od 24. února se brány nejstarší české poutě otevřou a budou nejen pro ně otevřené do 14. dubna. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek, mezi kterými nebude chybět ani evropský unikát.

Přes sto atrakcí, včetně unikátního kolotoče, který patří mezi ty největší svého druhu v Evropě. Tak přesně na to se letos mohou těšit návštěvníci nejslavnější české poutě, která se každoročně na přelomu února a března vrací ha pražské výstaviště, Jde o 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů.

Zatímco Airborne nadchne především adrenalinové nadšence, nebude chybět ani 80metrový řetízák Around The World XXL, horská dráha Super Mouse nebo Joker extrem. Chybět nebudou klasické holandské atrakce a Obří kolo.

„Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Mezi novinky se řadí Big Splash, tudíž vodní dráha, Base Jumper XXL či nejnovější verze obřího řetízkového kolotoče Aeronaut, dále v horním areálu atrakce s názvem Samba.


Cena víkendového vstupného nemění a zůstává 30 korun na osobu, o cenách atrakcí a občerstvení projednávali s provozovateli a měli by letos zůstat stejné jako v loňském roce. “Zdražování jsme projednávali s majiteli atrakcí. Aktuálně budou atrakce za stejné ceny jako v loňském roce,” říká za pořadatele Eva Kočková. Víkendové vstupenky jsou k dostání přes portál Ticketportal, nebo na místě v pokladnách u všech vstupů na Matějskou pouť.

I letos se návštěvnici do areálu dostanou nejen Hlavním vstupem z ulice u Výstaviště, ale také z ulice Za elektrárnou a z parku Stromovka. Dobrou zprávou je, že atrakce v horní části areálu zůstaly zachované jako tomu bylo v loňském roce.

Tradiční den pro handicapované a děti z dětských a azylových domovů proběhne 18. března. Stejně jako v minulých letech, i letos budou mít děti atrakce od 11 do 14 hodiny zdarma a následovat bude koncert na Křižíkově fontáně. I letos budou organizátoři Matějské poutě spolupracovat s nadací Šťastná hvězda
Matějská pouť začíná: 24.2. 2024 – 14.4. 2024

Provozní doba pouti: út – pá 12-21 hod. so, ne a svátky 10-22 hod., víkendové vstupné 30Kč so, neděle a svátky (ZTP a ZTP/P zdarma , děti do 120cm zdarma)
Den pro handicapované a děti z dětských domovů : 18.3. 2024 11 – 14 hod. atrakce zdarma poté koncert na Křižíkově fontáně.

Prodej vstupenek přes ticketportal.

Foto: redakce

You may also like...