Maxim Velčovský z LASVITu je nejlepším kreativním ředitelem podle prestižního magazínu Interior Design Magazine

Maxim Velčovský, kreativní ředitel společnosti LASVIT, se stal vítězem prestižní ceny Best of Year Awards 2020 předního amerického magazínu Interior Design, kde uspěl v kategorii Kreativní ředitel.

Interior Design’s Best of Year Awards je přední ocenění v oblasti designu. Magazín oceňuje ta nejvýznačnější díla z celého světa stejně jako jejich designéry, architekty a výrobce. Slavnostní předávání cen v minulých letech přilákalo více než 1 000 návštěvníků ze všech koutů planety. Patnáctý ročník, který se konal na konci loňského roku online, představil v každé soutěžní kategorii to nejlepší ze současné designové scény. Slavnostní událost byla vrcholným měřítkem excelence na globální úrovni a opět nastavila vyšší laťku pro budoucí tvorbu v oboru. 

„Je mi ctí být uznán za svou práci právě vítězstvím v soutěži Interior Design Magazine’s 2020 Best of Year Awards,“ říká Maxim Velčovský, kreativní ředitel společnosti LASVIT, a dodává: „Ceny Best of Year Awards od Interior Design Magazine jsou prestižní globální soutěží a já jsem rád, že tvorba kreativců je odbornou veřejností sledována a oceňována. Interior Design Magazine nicméně neocenil pouze mě, za LASVIT jsme získali hlavní cenu také za naši skleněnou budovu a sídlo v Novém Boru v kategorii Fasády budov.“  Magazín Interior Design ocenil také nové sídlo LASVITu od OV Architekti. Unikátní spojení původní a nové architektury získalo několik výjimečných ocenění, Památka roku 2019 Libereckého kraje, v celorepublikovém měřítku Stavba roku a to hned v několika kategoriích včetně ceny veřejnosti, a v listopadu od komory architektů i Českou cenu za architekturu.

Také ve světě dosáhlo sídlo na jednu z nejznámějších cen, a to Dezeen Awards 2020.  Maxim Velčovský se svým vítězstvím zařadil po bok tak věhlasných osobností, jako jsou Peter Marino (Peter Marino Architects), Knud Erik Hansen (Carl Hansen & Søn) anebo Maha Kutay a Woody Yao (Zaha Hadid Design).  

LASVIT je česká sklářská a designérská společnost, která se zaměřuje na světelné instalace na zakázku a kolekce svítidel, nápojového a dekorativního skla. Už od založení v roce 2007 se LASVIT drží své mise přinášet krásu a kus Česka klientům z celého světa, a tak inspirovat svět.

You may also like...