Meda Mládková oslaví 102. narozeniny. Připraven je celodenní program i přípitek

Mecenáška moderního českého výtvarného umění a zakladatelka Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových se 8. září dožívá 102 let. Pro veřejnost připravilo Museum Kampa u této příležitosti celodenní doprovodný program, který významné životní jubileum Medy Mládkové připomene. 

Vyvrcholením celodenního programu bude slavnostní přípitek, na který přijali pozvání čestní hosté mj. Dana Batulková, Eva Holubová, Hana Kordová Marvanová. Slavnostní přípitek se koná ve středu 8. 9. 2021 v 17 hodin na nádvoří Musea Kampa. Akce budou probíhat v Museu Kampa a Museu skla Portheimka. 

Program v Museu Kampa:

středa 8. 9.
● 11.00      komentovaná prohlídka výstavy Jiřího Šalamouna s lektorem Musea Kampa *)
● 13.00      komentovaná prohlídka stálé expozice s lektorem Musea Kampa *)
● 14.30      komentovaná prohlídka stálé expozice s Jiřím Pospíšilem, předsedou správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových *)
● 15.30      komentovaná prohlídka stálé expozice s Jiřím Pospíšilem, předsedou správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových *)

*) Na všechny prohlídky je nutné se předem rezervovat na e-mailu rezervace@museumkampa.cz  Kapacita prohlídek je 20 osob, cena 102,- Kč

● 17.00 – slavnostní přípitek s pozvanými hosty

Program v Museu Portheimka:

středa 8. 9.
● 16:30      Po stopách výstavy 7+1 Mistři českého skla – komentovaná prohlídka tematicky navazuje na výstavy českého skla, které paní Mládková uspořádala ve Spojených státech a Museu Kampa. Seznámíte se s díly osmi umělkyň a umělců, kteří byli na těchto výstavách zastoupeni a dozvíte se něco o jejich tvorbě, tématech, jimž se věnovali, a technikách, kterými tvořili.

Rezervace prohlídky na e-mailu programy@museumportheimka.cz nebo na telefonu 776 036 111. Vstup zdarma.

Víkendový program v Museu skla Portheimka

sobota 11. 9.
10:00 – 18:00         MEDA 102 – Workshopy pro děti a dospělé v parku před museem

V parku před museem skla pro vás budou připraveny tvůrčí workshopy tematicky zaměřené na výrobu skleněných šperků. Pod vedením lektorek si budete moci zdarma vyzkoušet svoji kreativitu a vytvořit vlastní umělecké dílo. Zkrátka nikdo neodejde s prázdnou. Vstup zdarma.

Foto: Museum Kampa

You may also like...