Metronome Prague 2024: Oslavu 25 let kapely Kosheen ozdobí duet zpěvaček Sian a Aiko

Přípravy na rozjezd letošního ročníku největší metropolitní hudební události roku Metronome Prague 2024 vrcholí a pořadatelé přicházejí s další programovou peckou! Součástí velkoryse pojaté show legendární kapely Kosheen  k 25letému výročí na scéně bude premiéra duetu Sian Evans s Aiko.  Kosheen tak poprvé spojí své síly s lokálním interpretem. Jedinečné vystoupení je na programu hned v první festivalový den – ve čtvrtek 20. června od  22.15 hodin na ČSOB METRONOME STAGE.

Vstupenky jsou v prodeji na webu Metronome Prague 2024.

Bristolská kapela Kosheen působí na hudební scéně už čtvrt století. Za 25 protančenými léty se ohlédnou ve speciální show 25 years of Kosheen, která bude po rozsáhlém britském a australském turné v České republice k vidění pouze na Metronome Prague 2024. A číslovka 25 je také jedním z důvodů, proč si Kosheen vybrali právě zpěvačku Aiko – narodila se totiž v roce, kdy kapela začínala.

Skvěle našlapaný je celý čtvrteční program. Na hlavním pódiu ho v 16 hodin odstartují čerství držitelé  ceny  Anděl November 2nd, po nich přijde Lenny, která má doma hned několik nejprestižnějších tuzemských ocenění, od 20 hodin zahraje Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény, a pak už to naplno rozjedou jubilující Kosheen.  Aiko se ujme čestné role gratulantky a popřeje kapele Kosheen ke krásným pětadvacetinám. Dárkem všem návštěvníkům bude velkolepá narozeninová světelná show, která se vší parádou završí  čtvrteční program na hlavní scéně. Určitě přijďte, bude co slavit!“ zve David Gaydečka, ředitel Metronome Prague.

Sian Evans, charismatická zpěvačka kapely Kosheen, je také protagonistkou prvního podcastu v rámci DopeYeah TALKu – unikátního dokumentárního filmu, v němž Rob Cass, producent a lovec talentů z Abbey Road Studios, rozmlouvá s muzikanty, kteří ještě před vystoupením na Metronome Prague 2024 navštívili pražský klub Doupě. Těmi dalšími jsou Phillip Dausch – polovina skupiny Milky Chance, zpěvačka Lusaint, zpěvák, skladatel a producent Myles Sanko či legendární zpěvák a klávesista Andrew Roachford. Držitelé vstupenek na letošní Metronome Prague dostanou do svých mailových schránek exkluzivní přístup k epizodám DopeYeah TALK a už dva týdny před začátkem festivalu tak budou mít jedinečnou příležitost objevit mnohdy dosud neznámé peripetie hudebních příběhů svých idolů!

Kosheen

Jejich hudba je charakterizována směsí různých žánrů, včetně drum and bassu, trip hopu, elektroniky a popu. Skupina získala popularitu zejména prvními dvěma alby Resist (2001) a Kokopelli (2003). Hitovými singly Kosheen se staly skladby jako Hide U, Catch, All in my Head a Hungry.  Ve svém pozdějším albu Independence (2012) ukázali Kosheen hudební talent a rozšířili repertoár o nové žánry. Navázali v něm sice na své elektronické kořeny, ale výraznou linkou vinoucí se celým albem je také rock. Ať už Kosheen hrají jakoukoliv skladbu, nejsilnějším emocionálním prvkem je vždy výrazný hlas zpěvačky Sian a texty odrážející její osobní prožitky a pocity. Kosheen se během 25 let existence kapely zařadili mezi  významné hráče na elektronické hudební scéně.

Aiko

Zasněné tóny, neony, energické vystoupení a ojedinělá atmosféra. To je Aiko. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně, Aiko je zajímavou směsí kultur a vlivů. V roce 2018 vydala své debutové, eponymní EP AIKO, o dva roky později následovalo hudebními kritiky velmi kladně ohodnocené první album s názvem Expiration date. Úspěšné singly Power a Daughter of the Sun jí přinesly spolupráci se Spotify, kdy se v projektu Equal stala první tváří za CZ/SK a při té příležitosti se objevila na Times Square Billboardu. Aiko je zkušenou performerkou. Vystupovala na prestižních zahraničních festivalech – Sziget, Waves Vienna, nebo supportovala umělcům jako Tamino, Black Honey či Lauren Ruth Ward. V letošním roce zastupovala Českou republiku na Eurovision Song Contest.

You may also like...