Miniškolka Modřice rodinné prostředí pro děti již od dvou let

Rodičovská dovolená je přes všechny těžkosti velmi krásné období. Nemůže ovšem trvat věčně. Dřív nebo později se každá maminka začne těšit do práce, na to, až zase bude vydělávat peníze a realizovat se. Kdo se ale postará o děťátko? Nezbývá, než najít vhodnou školku. Miniškolka Modřice nabízí individuální péči v malých třídách. Pro nově nastupující děti je naprosto ideální. Je určena dětem od dvou do pěti let věku. 

Miniškolka Modřice – individuální přístup a domácí atmosféra

Nástup do školky obvykle bývá pro děti náročný. Pokud má děťátko méně než dva roky, může si na systém školky zvykat velmi dlouhou dobu. V miniškolce je však všechno mnohem jednodušší. I ty nejmenší dětičky se do ní zakrátko začnou těšit. Nízký počet dětí ve třídě umožňuje paní učitelkám věnovat se každému žáčkovi individuálně. Učitelky znají děti mnohem lépe než ve velkém kolektivu. Proto je zde na rozdíl od běžných MŠ mnohem snadnější vyhovět dětským přáním a potřebám. Ve třídě navíc vládne milá, rodinná atmosféra.

Hudebka, výtvarka, akce a koužky

Miniškolka Mrňata ani zdaleka není jen o hlídání! Nabízí také pestrý, zajímavý program. Samozřejmostí je kvalitní předškolní vzdělávání. Děti se postupně učí sebeobsluze a osobní hygieně, trénuje se grafomotorika i pravidla chování v různých společenských situacích. Rozvíjí se také všeobecné znalosti o nejbližším světě, který děti obklopuje, například o rodině, přírodě, ročních obdobích apod. Učí se samozřejmě také různé básničky a písničky. 

Děti mají pravidelně hudební výchovu a dramatickou výchovu. Často také malují a vyrábějí, zkouší různé originální techniky. Jestliže to počasí alespoň trochu dovolí, chodí se každý den na hodinu a půl ven na procházku nebo sportovní hřiště, kde se děti zdokonalují ve svých motorických dovednostech.

Na programu bývají také návštěvy divadla a knihovny.  Ty dětem přinášejí samozřejmě především zábavu, kromě toho si ale také osvojují základní pravidla etikety. Děti se pravidelně chodí dívat na zvířatka z nedaleké farmy. Mohou je také krmit. Od útlého věku se tak učí pečovat o druhé a zvykají si na zodpovědnost za domácího mazlíčka.

Milým bonusem miniškolky jsou veselé oslavy narozenin s dortem. Každý oslavenec si svůj den užije na maximum. Děti se svými paní učitelkami každý rok připraví pro své rodiče školní besídku. Ta je velkým zážitkem pro celou rodinu. 

Děti jsou nadšené, rodiče spokojení 

V miniškolce jsou spokojení také rodiče. Také oni se setkávají s individuálním přístupem. Každé jejich přání je vyslyšeno, na každý jejich dotaz je zodpovězeno. Prostřednictvím webových stránek a Facebooku jsou informováni o dění ve školce, o programu, aktivitách a také si mohou pravidelně prohlížet fotky. Jsou zkrátka v obraze a vědí, co se zrovna řeší.