Mladý a nadějný zpěvák Martin Hujas vydává klip Vánoční

Osmnáctiletý zpěvák Martin Hujas si plní své sny. V polovině prosince svým fanouškům nejprve představil nový singl „Vánoční“, týden na to k němu ale přidal také debutový vánoční videoklip,

Mladík z Plzně zaujal v připravovaném rakouském seriálu o Sigmundu Freudovi a ukázal  se ale také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Slavný vánoční hit „The Christmas Song“ Martin převzal od dvojice Melvina Tormého a Roberta Wellse. Nebyl ale zdaleka první. Stejnou skladbu už totiž před ním stihly nazpívat např. Helena Vondráčková, Jitka Zelenková nebo David Deyl. Co ale Martina od ostatních odlišuje, je právě jeho první videoklip.

Martin mě koncem listopadu oslovil, zda bych s ním šel do jeho nového projektu. Protože už jsem Martina nějaký čas sledoval, kývl jsem na jeho nabídku a prakticky ze dne na den jsme začali do detailu plánovat, co a jak bude probíhat. Natočit vánoční klip v centru Prahy pro mě byla vskutku obrovská výzva, jelikož natáčím převážně zcela jiný styl hudby. Nakonec pro mě ale byla tato poněkud netradiční zkušenost velmi přínosná. Atmosféra na natáčení byla pohodová, ovšem pracovat s perfekcionistou dá někdy opravdu zabrat” se smíchem prozrazuje kameraman Michal Dušek. “Na Martinovi mě velice zaujala zejména jeho profesionalita: když vzpomenu, jak jsme natáčeli celou noc venku, byla zima,.. On si ale ani jednou na nic nestěžoval, protože to co dělal, ho neskutečně naplňovalo. Obdivuji jeho neuvěřitelné pracovní nasazení, které na tom place předvedl,“ dodává Michal Dušek.

Dlouho jsem přemýšlel, jak své příznivce překvapím Vánoce jsou pro mě opravdu tím nejkrásnějším ročním obdobím, neboť jsou to svátky klidu, míru – a tady též muziky bez předsudků. Doufám, že jsem jim udělal radost,“ dodává  duchaplně Martin.

A to se mu povedlo! Martin prozradil, že už krátce po premiéře klipu zaznamenal několik pozitivních ohlasů od známých osobností, mimo jiné také od úspěšné spisovatelky Kláry Janečkové, která mu gratulovala na jeho Facebook. Avšak narazil i na odvrácenou tvář této profese. Ne všechny reakce byly pozitivní a musel se tak vyrovnat také s kritikou, závistí a výhrůžkami. „Ano, bohužel je to tak, mezi komentáři se na malou chvíli objevil jeden takový, který do detailu popisoval, jak si mám sáhnout na život, “ přiznal Martin.

Víte, je moc pěkné, když Vám napíší sms např. Natálka Grossová nebo Wolfgang „Max“ Kaminski, ve které se píše, jaká je to super vánoční písnička, ale pak jsou tady tací, kteří člověku ten úspěch nepřejí nebo jdou ještě dál. Tyto útoky probírám doma se svojí rodinou,“ svěřil se.

Klip se symbolikou i náladou Vánoc dokonale vyjadřuje všechny Martinovi emoce, “přeji všem čtenářům krásné a pohodové Vánoce a pevně věřím, že si můj nový počin najde své posluchače“.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...