Múza Petra Hapky šansoniérka Naďa Válová chystá narozeninový koncert

Naďa Válová je nejen přední tuzemská, šansonová zpěvačka, ale nebojí se rozkročit i do jiných žánrů, od art po rockové balady. Zpívá od tří let. V šestnácti postavila svou první kapelu a o deset let později prošla pěveckou soutěží, kde zaujala Michala Horáčka, svého budoucího dvorního textaře. Ten ji přivedl k Petru Hapkovi, Michaelu Kocábovi a všem velkým hvězdám české populární scény. Od té doby se pravidelně pohybuje na české hudební scéně. V roce 2008 účinkovala na nejprodávanějším albu toho roku s názvem Ohrožený druh, oceněným Andělem. V roce 2009 vystoupila mezi Královnami popu. V květnu roku 2019 vydala své profilové album Černá.

V letošním roce participuje na řadě koncertů k poctě Petra Hapky „Potměšilí hosté“, v projektech Horáček GEN XYZ Cirk La Putyka a pořádá i své vlastní. Tím vrcholným bude koncert „Naďa Válová 45„, který proběhne 23. května právě k jubilejním narozeninám Nadi Válové v Praze. Mezi hosty přivítá Ondřeje Rumla, Hanu Holišovou, Xaviera Baumaxu, Petra Maláska, Lenku Novou, Lucii Šoralovou, Kateřinu Marii Tichou, Jan Maxiána, Jana Sklenáře, žáky své pěvecké školy a další. Ve druhé polovině roku pak vydá dlouho očekávané CD s názvem Díky Vám. A to pro potěšení a radost nás všech.

Videoklip Havrani na sněhu: www.youtube.com/havrani

Jsem zpěvačkou se starou duší a dle reakcí posluchačů dokážu rozbouřit emoce“, uvádí Naďa Válová, zpěvačka písní, jejichž podání je postaveno na silném, podmanivém hlasu. „K mé srdeční záležitosti patřil velký projekt s koncerty věnované písním Evy Olmerové s příznačným názvem „S úctou Evě Olmerové“. A rovněž účinkování v Lyrikálu „Kudykam“, projektu Michala Horáčka ve Státní Opeře bylo pro mne velkou poctou. Velkou událostí tohoto roku pro mne bude koncert, který věnuji sobě i svým posluchačům u příležitosti svého 45. výročí narození s názvem „Naďa Válová 45“. Koncert je koncipován jako vzpomínka a průvodce devatenácti lety mé pěvecké i pedagogické činnosti. Všechny na něj co nejsrdečněji zvu, a to do Prahy, Národního domu na Vinohradech,“ říká Naďa Válová.

„Naďa Válová patří k těm interpretkám, která dokáže změnit atmosféru v sále. Dovede rozplakat i rozesmát zároveň. To nedokáže každý,“ uvádí Petr Malásek, klavírista a skladatel.

Naďa Válová a band

„Naše kroky se sešly před 15ti lety ve Státní opeře v lyrikálu Kudykam, díky pánům Hapkovi a Horáčkovi. A doteď se pravidelně setkáváme při koncertním projektu Petr Hapka a jeho potměšilí hosté. Považuju to za štěstí, mít kolem sebe kolegy, se kterými je mi dobře a svobodně a zároveň jsou pro mě tolik inspirativní. Naďa je autentická, svá, na nic si nehraje, a když zazpívá, mám pocit, že se jaksi zastaví svět, že se ocitám v nějakém meziprostoru, a to mě neskutečně baví. Je to žena s osobitým a velkým hlasem i srdcem,“ uvádí Hana Holišová, zpěvačka a herečka.

Dělám 19 let s Horáčkem a Hapkou, tak na koncertu bude samozřejmě tato tvorba. Sáhneme hluboko do historie, vytáhneme písničky, které jsou třeba už zapomenuty. A také zazní písničky, které ještě nikdy a nikde nezazněly. Takže na to se těším nejvíc. I když je Petr Hapka už 10 let po smrti, máme stále co nabídnout. Ještě pořád se objevují poklady,“ doplňuje Naďa Válová.

Pan Horáček je tvrdý šéf, přísný, neodpouští chyby. Hlavně neodpustí chybu v textu. Nicméně umí ocenit když to dobře dopadne na pódiu, když to člověk zvládne podle jeho představ, dá vám pocit toho hvězdného prachu,“ dodává Naďa ke spolupráci s Michalem Horáčkem.

Naďa Válová se věnuje kromě sólové hudební kariéry i výuce zpěvu vlastní pěveckou technikou, Netradiční výuka zpěvu. Pěvecká škola Nadi Válové je zaměřena na výuku zpěvu krok po kroku. Učí základům potřebným ke zdravému zpěvu. Naďa vyučuje nejen ve své škole, ale pravidelně dojíždí vyučovat do Příbrami žáky s handicapem. Alka, o.p.s. S klienty kromě muzikoterapie připravuje různá veřejná vystoupení AlkaFEST, vánoční představení v příbramském Junior klubu. Ti všichni budou hosty Nadina velkého koncertu. Napojení s klienty Alka je jedinečné, oboustranné, přímé a bezprostřední. Radost.

Mou tvorbou a lektorskou činností předávám vše, co jsem za roky posbírala,“ Naďa Válová.

Aktuálně připravované koncerty:

Petr Hapka „80“ – vzpomínkový koncert za účasti mnoha známých umělců

  1. 4. 2024 od 19:30 hodin – Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/65 

Naďa Válová „45“ – jubilejní koncert s hosty

  1. 5. 2024 od 19:00 hodin – Národní dům na Vinohradech, Korunní 820/3,  https://www.facebook.com/events/nada-valova

Vstupenky k dostání na: olosseumticket.cz/ct/standard/nada-valova 

Vystoupení v komorní sestavě zpěv + klávesy

  1. 5. 2024 od 16:00 hodin –  Viniční Domek Modřany, Chuchelská 6, Praha 12 

Naďa Válová & band 

   pátek 19. 7. 2024 od 19:00 hodin – Vodním pódium, Zahrady GASK, Kremnická, Kutná Hora 

Naďa Válová & band

  1. 8. 2024 od 19:00 hodin – Lesní divadlo Skalka, Podlesí (u Příbrami) 

Naďa Válová & band  

  1. 9. 2024 od 19:30 hodin – Divadlo Dobeška, Jasná I 1181/6,Praha 4

Vystoupení v komorní sestavě zpěv + klávesy

  1. 10. 2024 od 19:00 hodin – Smetanův sál gymnázia, F. Procházky 324, Sušice

 

You may also like...