Muzikálové grilování v Průhonicích

Pozvánku na jedinečný koncert hudebních skladatelů Karla Svobody a Michala Davida, který se uskuteční 18. ledna 2020 v O2 aréně, představovalo pondělní odpoledne v Creperii „U slepiček“ v Průhonicích. Muzikálové hvězdy si tam zagrilovali společně se Zdeňkem Pohlreichem.

Na koncertě v O2 aréně zazní v lednu za doprovodu více než stočlenného orchestru největší hity z muzikálů Dracula, Monte Cristo, Golem, Noc na Karlštejně, Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika a Muž se železnou maskou, které zazpívají  Lucie Bílá, Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Marian Vojtko, Helena Vondráčková, Petr Kolář, Jan Kopečný, Vojtěch Drahokoupil, Michaela Gemrotová, Radka Fišarová a další.

Bude to příležitost vidět během jednoho večera největší muzikálové hvězdy a slyšet na jednom pódiu nejznámější skladby. „V Čechách jsou prakticky dva legendární skladatelé muzikálů, a to Karel Svoboda a Michal David. Rozhodli jsme se uspořádat tento koncert a spojit dvě věci – poctu s charitou. Tento jedinečný koncert bude poctou těmto dvěma velikánům českých muzikálových árií,“ říká producent Oldřich Lichtenberg.

Výtěžek z koncertu bude předán ředitelce nadace Kapka naděje Vendule Pizingerové, bývalé manželce zesnulého Karla Svobody. „Moji rodinu a rodinu Michala Davida spojuje podobný osud. Karel i Michal jsou geniální muzikanti a oběma nám zemřely malé dcerky na leukémii. Proto jako žena Karla Svobody a ředitelka Kapky naděje jsem ráda, že peníze z koncertu půjdou na pomoc nemocným dětem.

Přípravy na lednový koncert jsou už v plném proudu. Hodně práce má i skladatel Michal David, který připomíná, „bude hrát živý orchestr, musíme rozepsat party pro více jak čtyřicet písní z osmi muzikálů pro sto hudebníků na koncert, který potrvá skoro tři hodiny.“

Text a foto: Bohumil Brejžek

You may also like...