Na křtu kalendáře Řeporyjí byl čestným hostem Petr Novotný

V obřadní síni Městské části Řeporyje se konal křest nového kalendáře pro rok 2020. Historicky první nástěnný kalendář Řeporyjí pokřtili spolu se starostou Pavlem Novotným hosté prof. Mudr. Vladimír Beneš, přednosta neurochirurgie Vojenské nemocnice v Praze, Karel Holas, frontman kapely Čechomor, který na křtu zahrál Řeporyjskou hymnu. Dalším kmotrem byl pan Rudolf Šalamoun, jeden z nejstarších rodáků Řeporyjí, kterému je 92 let. V minulosti zde provozoval  autodílnu a zámečnictví. Kmotrou byla i vedoucí zdejší pošty Renata Pazderová, mistryně ČR (v roce 2018 a 2019) v triatlonu žen amatérek a finalistka MS v triatlonu žen amatérek, který se pojede ještě letos na Havaji.

Chci moc poděkovat panu Karlu Peterkovi, jednomu z našich nejlepších kronikářů, stejně jako pánům Karlu Vondruškovi a Vladimíru Jindřichovi, za poskytnuté snímky vlastní i ty, které vydaly jejich rodinné archívy. Díky těmto nadšencům, kteří fotili, protože fotili jejich tátové a dědové, máme dnes v bohatém archivu úřadu k dispozici stovky a tisíce snímků, které vypovídají o Řeporyjích často více, než jejich kroniky„, řekl Pavel Novotný.

Jako čestný host byl přítomen bavič a moderátor Petr Novotný. Občerstvení a dobré pivo zajistil Pivovar Svijany a firma Remax Partner.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...