Na obrazovky se vrací premiérové díly Prostřeno!

Prostřeno bude tentokrát v Moravskoslezském kraji, kde se o titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc utkají tři ženy a dva muži. Jako první se k plotně postaví lektorka angličtiny Petra. Tu doba covidová donutila udělat si doma pracovnu a z ní svým žákům vtloukat slovíčka do hlavy. Distančně. Distanc před svými hosty si ale Petra rozhodně nedržela. Naopak. Přivítala je s otevřenou náručí. Petra připraví zajímavé menu, které ale dá hodně prostoru k diskuzi. Tak třeba hlavní chod – kuře bude podávat s omáčkou, která nápadně připomíná svíčkovou. Jak to? Je to nějaká rodinná pochoutka? A jak to jde dohromady? Kuře a svíčková? Diskutovat se bude i o dalších chodech. Polévka bude moc mrkvová a cheesecake čokoládový. A zábava bude učitelská. Jak jinak. Sama Petra říká, že v sobě učitelku nezapře.

Jako druhý v pořadí se u plotny ukáže mladý barman a organizátor cateringu Michal. Ten sází na moderní menu i moderní pojetí večera. Na úvod se Michal pokusí o sabrage, ale ne úplně se to povede. Střepy budou všude. Ale nevadí, všechno se dá zachránit. Michal si troufá na finger food, brokolicovou polévku, kuřecí supreme a cheesecake. Neobejde se to bez srovnávání – který z cheesecaků uspěje? A jako zábava se bude hrát mini ping-pong v mini pokoji. Ale bude u toho legrace. A to všechno se počítá.

Středeční večeře se odehraje ve studentském bytě. Organizuje ji tam pracující student Petr. Ten sází na francouzsko-italskou večeři. Ale ne všechno se povede. Domácí těstoviny dají hostiteli pořádně zabrat. A bude toho víc, co si vyžádá kritiku. Petr ale ke svému večeru přistoupí se srdcem na dlani a s důvěrou se svým hostům svěří i se svými trápeními. A jako zábavu připraví netradiční přípravu kávy. Bude to trefa do černého? Nebo se to mine účinkem?

Čtvrteční soutěžní večeři nachystá řidička kamionu Marcela. Jejím velkým koníčkem je její práce. Zajímají ji auta a vše kolem nich. Má ráda koně, poslech hudby a scházení se s přáteli. Jedna z kamarádek Marcelu přihlásila do našeho pořadu. A také jí poskytla azyl na vaření. U sebe doma to má Marcela moc maličké. Jak se jí bude dařit v cizí kuchyni? A bude to hostům jedno, nebo to pro někoho bude důvod ke stržení bodů? Marcelino menu je docela ambiciózní, ale jeho příprava se poněkud zadrhne. A bude se čekat, čekat a zase čekat. Jak moc to bude hostům vadit? A dokáže Marcela svůj večer zachránit? Třeba zábavou?

Páteční večer si vezme na starost pracující maminka na mateřské dovolené Jana. Zkušená hostitelka hosty přivítá v moderně zařízeném domě. A zdá se, že se ničeho nebojí a sází na moderní kuchyni. V kuchyni se umí otáčet a nemá strach ani z pečení. Pochutnají si hosté na hovězím masíčku, mrkvovém dezertu a vývaru? Řešit se budou otázky, jako komu patří vařečka do ruky, jestli kuchyni mají vládnout ženy nebo muži apod. Pěkně vypečená témata. A co dalšího se bude řešit u stolu? Ve vzduchu visí otázka, zda mají mezi sebou taktika. Podaří se tenhle věčný rébus rozluštit? Bude to před posledním bodováním hodně nervózní. Jde o hodně – o 60 tisíc a hostitelskou čest k tomu. Kdo si obojí odnese? A jak celý týden dopadne?

You may also like...