Na Štvanici se bude brzy surfovat, a navíc s výhledem na Pražský hrad

Spolek Vlny Štvanice vznikl, když se parta kamarádů rozhodla, že říční koryto na Štvanici je zbytečně nevyužité, přestože nabízí jedinečný prostor, který dnes chybí jak pražským surfařům, tak kajakářům a kanoistům. Potenciál Štvanice se minimálně vyrovná oblíbenému vodáckému sportovišti v pražské Troji.  Navíc zde existuje možnost propojení obou sportovišť, neboť je od sebe dělí jen pár říčních kilometrů a žádná bariéra. Cílem spolku je přivést Štvanici k životu a zpřístupnit ji poprvé v historii nejen vodácké veřejnosti. Nyní shání podporu veřejnosti prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Hithitu.

Projekt bude realizován v postupných fázích. Prvním krokem je surfovací vlna s parametry vyhovujícími surfařům pro trénink na oceán. V další fázi počítá spolek s renovací kanálu s divokou vodou, který se otevře všem kajakářům, kanoistům, paddleboardistům a jiným sportům na divoké vodě. Revitalizace Štvanické tratě bude dokončena, až se podaří výstavba zcela nové umělé slalomové dráhy na břehu karlínské náplavky pod nyní zpustlými tribunami hotelu Hilton.

Projekt se nyní uchází o podporu veřejnosti na financování stavby říční surfovací vlny formou crowdfundingové kampaně na Hithitu, kde si přispěvatelé mohou vybrat z mnoha zajímavých odměn, jako je např. voucher na výuku surfovaní, teambuilding na vlně nebo možnost pojmenovat vlnu. „Vrhli jsme se do toho skrze HitHit, abychom ukázali, že vodácká komunita se dokáže semknout a o ježdění na divoké vodě na Štvanici opravdu stojí. Odmítli jsme nabídky investorů nebo možnost hned jít a žádat o grant. Sbírka na HitHitu má ukázat, že zájem je dostatečný „zevnitř“. Vždyť možnost otevřít veřejnosti sportoviště v centru Prahy, kam doposud nemohla, je jedinečná,“ uvádí Martin Leskovjan, zakladatel spolku a kanoista.

Mezi podporovateli celé iniciativy je například Vojta Heger – reprezentant ČR ve vodním slalomu a letošní vicemistr Evropy do 23 let na singlkanoi nebo Český surfový klub. Dále pak také snowboardistka Eva Samková či zpěvačka a herečka Barbora Poláková, které na podporu kampaně natočily sérii vtipných videí.

Prostoru na pražské Štvanici prospěje celková revitalizace, která souvisí i s okolními břehy, které nyní působí smutně a zpustle. Spolek Vlny Štvanice věří, že nejen Pražany potěší pohled na adrenalinové sporty nebo je přiláká možnost vyzkoušet si některý z vodních sportů na vlastní kůži. Projekt lze na Hithitu podpořit do 24. října.

You may also like...