Navzdory covidu otevírá RoSa v Kobylisích zdravou restauraci

Rezidence a komunitní Centrum RoSa pro seniory v Praze 8 bude bojovat proti nemocem zdravým jídlem. Přímo v domě se totiž od 8. března letošního roku otevře nová restaurace – zatím s výdejním okýnkem. Milovníkům dobrých chutí nabídne čerstvé jídlo připravené z lokálních zdrojů formou moderního bistra. RoSa tak potvrzuje, že pokračuje v konceptu propojení generací.

„Koncept restaurace MyChef přesně odráží to, co chceme. Věříme, že dnešní senioři rádi ochutnají moderní jídlo, nelpí pouze na tradiční české kuchyni. Zároveň věřím, že moderní bistro přiláká také lidi z okolí, kteří si tak mohou dát v RoSe oběd nebo večeři, vzít si jídlo sebou a tím celý náš projekt komunitního bydlení zase získá další rozměr,“ říká Anna Ježková, zakladatelka Centra a Rezidence RoSa.

Jídlo připraví v nové restauraci šéfkuchař Marcel Radu, který se vrátil do Prahy s dvacetiletou praxí ze zahraničí. Originální pokrmy chce MyChef vařit podle sezóny a nabídky místních farmářů. V nové restauraci si také pochutnají gurmáni, kteří dodržují v jídle různá specifika. „Některá jídla budou paleo, nebo keto friendly, nabídneme také naše dezerty bez cukru, chleby bez lepku, ale pochutnají si také ti, kterým cukr ani lepek nevadí. Potrpíme si na detailech, například na dochucení jídel, nebo servisu našim hostům. Důležité je pro nás, aby si lidé naše jídlo vychutnali co nejlépe a dobře se po něm cítili,“ upřesňuje vizi restaurace Kristina Tayara, jedna z majitelek.

Obyvatelé RoSy se na novou restauraci těší. Návštěvu berou nejen jako příležitost se dobře najíst ale také jako společenskou událost. „Mám zájem o normální ale kvalitní jídlo. Těším se, ale i na hezké prostředí a milou obsluhu, pěkná atmosféra k tomu patří. Mám ráda rozmanitý výběr zdravých pokrmů, třeba i denní menu, ale i něco pro dietáře,“ zasnila se Jiřina Bayerová, obyvatelka Rezidence RoSa.

Provozovatelé restaurace v RoSe chtějí při přípravě jídel i servisu čerpat právě ze zkušeností ze zahraničí, především pak z Anglie, Německa a Rakouska. „Když to situace nedovolí, budeme samozřejmě jídla vydávat okýnkem nebo dovážet. Respektujeme, že jsme v domě, kde bydlí senioři a je potřeba dbát zvýšených opatření. Těšíme se, že si i oni naše jídlo užijí,“ doplňuje Kristina Tayara.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz

You may also like...