Nealko Hazy IPA z plzeňského minipivovaru Proud získala zlatou medaili

Proud Nealko Hazy IPA uvařená v rámci Pink Boots Collaboration Brew Day získala zlatou medaili na světové pivní degustační soutěži Meininger’s International Craft Beer Award.  Mezinárodní porota složená z  pivovarníků, sommeliérů a dalších expertů v dubnu vybrala z více než 120 nealkoholických piv 30 nejlepších.

Obliba nealkoholických piv v posledních letech roste – a úměrně s tím i kvalita a pestrost nabídky. Přesvědčivě to dokládá právě dubnová Meininger’s International Craft Beer Award. „Rozsah pivních stylů v nealkoholické kategorii byl opravdu pozoruhodný. Styl Pale Ale, pilsner, pšeničná piva, IPA, Stout, všechno tam bylo. Nadchlo nás i to, jak menší kreativní pivovary zvládly technologii výroby nealkoholického piva,“ potvrzuje Benjamin Brouër, odborník na pivo ve společnosti Meininger Verlag a člen představenstva Craft Beer Award.

Zlatou medailí ověnčená Nealko Hazy IPA zaujme výrazným chmelovým aroma s nádechem citrusů, tropického ovoce i květin. V plzeňském řemeslném pivovaru Proud ji uvařili spolu s speciálem Hazy IPA – EPM 14°P ze speciální směsi chmelů od Yakima Chief Hops, a to 8. března, kdy se Proud jako jediný v České republice stal dějištěm celosvětové akce Pink Boots Collaboration Brew Day. Část výtěžku z prodeje limitované várky putuje organizaci Pink Boots Society na vzdělávací programy určené ženám v pivovarnictví.

Soutěž International Craft Beer Award od roku 2014 pořádá vydavatelství Meininger Verlag, specializující se na tituly o víně a o pivu. V průběhu roku vyhodnocuje piva z konkrétní pivní kategorie metodou slepé degustace a následného bodování. Součástí přehledu oceněných piv, který Meininger’s International Craft Beer Award zveřejňuje, je specifický diagram charakterizující dané pivo.

Charakteristika Proud Pink Boots Nealko Hazy IPA:

Obsah alkoholu: 0,5 % obj.
Pivo nealkoholické, nefiltrované
Složení: voda, ječný slad, ovesné vločky, chmelové výrobky

V prodeji  v e-shopu pivovaru Proud a ve vybraných pivotékách.

You may also like...