Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Letos uplynulo 50 let od založení nejprestižnější soutěže mistrovství floristiky České republiky Děčínská kotva. Jubilejní ročník se konal mezi 15. a 17. zářím a zcela ho ovládl třiadvacetiletý Filip Hrouda. Student Střední odborné školy Jarov si odnesl několik prvních míst a vybojoval titul mistra floristiky České republiky.

Letošního klání se zúčastnilo celkem 23 soutěžících  – 17 žáků floristických středních odborných škol a šest profesionálních floristů. Mezi nimi vyčníval Filip Hrouda, který navštěvuje první ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9. „Filip byl pro tým naší školy velikou oporou. Dařilo se mu ve všech čtyřech disciplínách soutěže – za kytici a květinovou bránu si odnesl druhá místa, ve volné soutěžní disciplíně a dekoraci v exteriéru už ale stál na stupních vítězů nejvýše. Zároveň dostal ocenění za kreativitu od časopisu Profi florista a Floristika. Celkové první místo ale nebylo ještě to nejlepší. Filip v silné konkurenci vybojoval ten nejcennější titul, který naše škola za celých 50 let historie této soutěže nikdy nezískala, a stal se mistrem floristou České republiky,“ řekl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Vedle Filipa Hroudy se soutěže zúčastnily také dvě jeho spolužačky – žákyně čtvrtého ročníku Karolína Humešová si odnesla dvě třetí místa a Natálie Dvorníková ze třetího ročníku se umístila v disciplíně Dekorace pro nevěstu na celkovém pátém místě. „Konkurence v letošním ročníku byla obrovská, o to víc si vážím získaného titulu. Na floristice mě baví kreativita a možnost i v disciplínách na konkrétní téma vtisknout do vazby kus svého vkusu a osobnosti. Pokud mnou uvázaná květina nebo dekorace vykouzlí někomu úsměv na tváři, je to přidaná hodnota navíc,“  uvedl Filip Hrouda, mistr floristiky České republiky.

You may also like...