Nejoblíbenější destinace pro dovolenou: malebná Itálie, slunné Řecko i exotické Turecko

Díky nabídce last minute CK Blue Style si ji užijete bez kompromisů, za dobrou cenu, a navíc si budete moci vybrat ze širokého výběru osobně prověřených hotelů. Odlety z hlavních letišť několikrát denně vám zajistí maximální flexibilitu a pohodlí.

Orientální Bodrum 

Bodrum, často zvaný „turecké Saint-Tropez“, nabízí úchvatné zážitky na rozhraní dvou kultur. Tento malebný kout Turecka ležící u Egejského moře je známý jedinečnou kombinací řecké a turecké atmosféry.

Na plážích s průzračnou vodou, které jsou většinou oceněny Modrou vlajkou, můžete během šnorchlování nebo potápění objevovat bohatý podmořský život. Nezapomeňte si užít také výlet na ostrov Kos, díky němuž můžete během jedné dovolené zažít atmosféru dvou zemí – orientální a klasickou řeckou. Výhodou je také krátká doba letu, pouhé 2,5 hodiny,“ doporučuje expertka na cestování a obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Bodrum je oblíbený mezi bohatší tureckou klientelou i zahraničními návštěvníky z Německa, Francie, Itálie a Velké Británie. Výlety domluvené česky mluvícím delegátem nabízí bohaté možnosti pro poznávání tradičního života. Můžete se těšit na návštěvu historických míst, jakými jsou Efez, Pamukkale a také Hierapolis, kde je možné se koupat v Afroditině jezírku, o němž se říká, že má magickou léčivou sílu.

Hotel Bodrum Park Resort je umístěn v klidném zálivu Yaliciftlik a má vlastní, překrásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Přímo ze břehu můžete pozorovat hejna ryb nebo šnorchlovat. Stravování je formou ultra all inclusive a animační programy, několik bazénů pro dospělé, dětský bazén a skluzavky a tobogany z hotelu činí ideální místo na dovolenou pro děti, seniory, páry i party přátel. 

Kalábrie – spojení krásné přírody a historie 

Kalábrie se nachází na samém jihu Itálie a nabízí nádhernou a nedotčenou přírodu, krásné široké pláže s jemným pískem a romantické zátoky s křišťálově průzračnou vodou. Její poklidná atmosféra je jako stvořená pro odpočinek ve stínu pomerančovníků a citronovníků se skleničkou vynikajícího italského vína v ruce. A v tomto ráji se octnete pouhé 2 hodiny letu.

Pro milovníky potápění jsou pravým rájem zejména letoviska Tropea a Capo Vaticano, protože Tyrhénské moře se svým členitým pobřežím nabízí výborné potápěčské podmínky. Město Tropea, známé hudebními festivaly a gastronomickými slavnostmi, nabízí kromě kulinářských lahůdek, jakými jsou pikantní salám ’nduja, chuťově unikátní červená cibule cipolla rossa di Tropea a ovčí sýr pecorino del Monte Poro, také historické památky, například na skalnatém útesu vybudovaný kostel Santuario di Santa Maria dell’Isola.

S česky mluvícím delegátem CK Blue Style si můžete domluvit výlety do okolí. „Na kombinovaném výletu navštívíte Capo Vaticano a ochutnáte typické kalábrijské produkty (med, smetanu, výrobky z proslulé červené cibule apod.). Dále pojedete do města Tropea a potom se vydáte do města Pizzo, kde prozkoumáte Aragonský hrad a ochutnáte místní specialitu – zmrzlinový dezert Tartufo. Na lodním výletě zase můžete prozkoumat Liparské ostrovy, které jsou známé svým sopečným původem a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Zastavíte se také na ostrově Vulcano s úžasnými černými písečnými plážemi. Milovníci dobrodružství jistě nevynechají vzrušující noční lodní výlet, během něhož budou pozorovat západ slunce a proudy lávy valící se z činné sopky Stromboli přímo do moře,“ doporučuje Lenka Pátek.

Hotel Villaggio Hotel Roller Club se nachází na klidném místě a má písčito-oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu, což z něj činí ideální místo pro děti, seniory i samotné páry. Nabízí plnou penzi nebo plnou penzi plus, která navíc zahrnuje také vodu a víno během stravování. Hotel má vlastní bar, restauraci i krásnou zahradu. Sportovci ocení možnost zahrát si basketbal, volejbal, fotbal, stolní tenis nebo tenis. Součástí pobytu jsou také animační programy a večerní program. Hotel se navíc nachází pouhých 9 km od Tropey. 

Sardinie: evropský Karibik 

Sardinie je ostrov s úchvatným pobřežím, malebnými přístavy s prvotřídními restauracemi a kamennými strukturami zvanými nuragy, které pochází z období kolem roku 1500 př. n. l.

Divoké hory, rozsáhlé písečné i oblázkové pláže a bohatá historie – to jsou hlavní důvody, které mě přiměly zamilovat se do italského ostrova Sardinie. Výjimečná gastronomie a krátká letová vzdálenost také stojí za zmínku. Není divu, že Sardinii někteří nazývají Karibikem Středomoří. Dovolená na Sardinii se stane zážitkem, na který nikdy nezapomenete,“ vysvětluje expertka na cestování Lenka Pátek. 

Místní obyvatelé jsou navíc proslulí svou pohostinností a srdečností, což přispívá k jedinečné atmosféře ostrova. Poznání sardinské kuchyně zahrnuje nejen ochutnávku typických sýrů na tradiční farmě, ale i objevování lokálních vín. Sardinie nabízí perfektní kombinaci relaxace na pláži a aktivního objevování, takže je to ideální destinace pro všechny generace.

Výlety domluvené s česky mluvícím delegátem nabízí intenzivní poznání ostrova, doporučujeme například projížďku terénním vozidlem po okolí obce Villasimius, kde můžete obdivovat nejen bílé písečné pláže a křišťálové moře, ale i mokřady s plameňáky. Další atrakcí jsou návštěvy historických míst, jako jsou nuragy v Su Nuraxi, které jsou součástí světového dědictví UNESCO, nebo zkoumání divoké přírody na náhorní plošině Giara s volně žijícími koni.

Hotel Futura Club Colostrai se nachází na klidném místě, má dlouhou písečnou pláž s postupným vstupem do moře přímo u hotelu a nabízí stravování formou soft all inclusive nebo all inklusive. Vlastní restaurace, 2 bary, obchůdky a bazén pro dospělé i pro děti z něho navíc dělají perfektní místo pro multigenerační dovolené.

Ostrov Kos: řecká perla Egejského moře

Objevte s námi panenskou přírodu ostrova Kos, prostoupeného typicky řeckou kulturou, jeho malebné pláže, průzračné moře, skvělou kuchyni, vřelá srdce místních obyvatel, olivové háje a vinice – a to za pouhé 2 hodiny letu.

Ostrov Kos – domovina Hippokrata – láká návštěvníky překrásnou přírodou a bohatou historií. Ocení ho především ti, kteří hledají tiché místo. Kos je proslulý nejen antickými památkami, ale také přírodními krásami jako solné jezero a termální prameny. Nabízí idylické pláže u otevřeného moře i v zátokách a díky rovinatému terénu a síti cyklostezek je ideálním místem pro cyklistiku. Místní kuchyně, obohacená o tymiánový med a kvalitní olivový olej, zajišťuje gastronomické zážitky, zatímco tradiční řemesla jako tkalcovství a hrnčířství udržují živé kulturní dědictví ostrova.

Tradiční ingredience řecké kuchyně jsou ryby, jehněčí, skopové maso, olivy, olej, citron, bazalka, oregano, fíky a mandle. Řekové, kteří mají dar těšit se ze života, umí z těchto surovin připravit skvělé pokrmy.  Zmíněný tymiánový med a kvalitní olivový olej jsou také ideální dárky, které udělají vždy radost.

Dovolenkový čas vám umožní posedět si v řecké taverně se sklenicí skvělého vína a ochutnat osvěžující nealkoholický skořicový nápoj kanelada. 

„Nezapomeňte si domluvit výlety s česky mluvícími delegáty. Můžete plout na ostrov Nisyros, který vznikl erupcí sopky, občas činné ještě ve středověku. Prožijete fascinující den na ‚spící sopce‘, bezpečně a snadno sestoupíte do jejího kráteru a odnesete si tak nezapomenutelný zážitek. Kdo dává přednost relaxaci, může zažít kouzlo řecké kultury večer v místní restauraci, ve které vás čeká tradiční večeře s řeckými specialitami a potom zábava plná hudby a tance včetně vystoupení tanečníků i v národních krojích,“ doporučuje expertka na cestování a obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Pokud dáváte přednost hotelu s rodinnou atmosférou a malým aqua parkem, ubytujte se v Giakalis Aqua Parku. Nachází se 1,5 km od letoviska Marmari a 14 km od hlavního města Kos nedaleko nádherné písečné pláže Golden Beach s pozvolným vstupem do vody. Stravování All incluzive nabízí místní víno, pivo, ouzo a brandy v hotelových barech a restauracích.

Hotel Atlantica Marmari Beach patří k nejlepším na ostrově a nachází se na hlavní třídě nedaleko centra Marmari. Má vlastní písečnou pláž s pozvolným vstupem do vody, 3 bazény s oddělenou částí pro děti, tobogány, několik barů, restaurací i kavárnu a stravování All Inclusive. Sportovci si mohou zahrát volejbal, basketbal, fotbal, minigolf, stolní tenis, tenis k dispozici jsou také animační programy a miniklub.

You may also like...