Největší středoevropská výstava koní s Večerní koňskou galashow

Výstaviště v Lysé nad Labem se promění v pomyslnou stáj. Na už šestadvacátém ročníku nejstarší středoevropské výstavy koní se opět sejdou příznivci jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a největší profesionálové ve svém oboru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude i letos divácky oblíbená a atraktivní Večerní koňská galashow. Hlavní hvězda večerních představení do Lysé tentokrát dorazí z Francie. Dech beroucí představení Gariho Zohera s jeho úžasnými lusitánskými koňmi obdivují lidé na největších koňských show po celé Evropě.

Na výstavě Kůň divákům představíme jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120! Představena budou teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena včetně poníků a miniaturní koní. Všichni koně budou k vidění nejen v boxech, ale i na předvadištích,“ říká na úvod ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Letošní výstava přinese i několik novinek. Nově se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Dojde na změnu v uspořádání veletržních hal i venkovní plochy a tak vzniknou dvě krytá kolbiště v hale A1  a C. „Chceme tím návštěvníkům i účinkujícím nabídnout stoprocentní komfort nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí,“ dodává manažer výstavy Ladislav Žoha.

Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru či stylizované vystoupení staročeských hasičů s originální stříkačkou taženou dvojspřežím. Mimořádná budou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova.  Před návštěvníky se představí i jedno z kol X. ročníku Vozatajského poháru sportovních poníků, IV. Mountain and Moorland šampionát speciálních výstavních tříd a finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein poháru 2019. Na výstavě budou mít prodejní expozice největší tuzemské i zahraniční firmy z oboru. Najdete zde jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura a chybět nebudou ani „koně“ pod kapotou.

Divácky atraktivní Večerní koňská galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou představí dech beroucí představení skvělých koní i jezdců. „Hlavní hvězda Gari Zoher si pro Českou republiku připravil vystoupení, při kterých předvede volnost koní a jejich vztah k člověku, tak drezuru v sedle koně. Jiří Berousek bude mít nádherné vystoupení s šesti bílými arabskými hřebci a Marian Roden zase předvede přípravu fríského hřebce na holandskou exhibici a to je jen malý výčet toho, co u nás diváci uvidí,“ říká na závěr Ondřej Matouš.

Tak ať nám koně jdou, od 20. do 22. září na výstavišti v Lysé nad Labem! Těšíme se na Vás!

Více informací na www.vll.cz nebo https://www.facebook.com/vystaviste/

You may also like...