No Stress Music Video Awards 2021 ocení tvůrce videoklipů

Nejlepší videoklip roku 2021. Ale také Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší herecký výkon… No Stress Music Video Awards už podruhé rozdělí cenné trofeje v kategoriích známých z filmových festivalů mezi tvůrce hudebních klipů. Díky No Stress Music Video Awards se tak do centra pozornosti dostávají nejen samotní interpreti, ale také další profese, které stojí za vydařeným dílem. Šanci vyniknout mají mainstreamoví i začínající, domácí i zahraniční tvůrci. Klipy natočené v roce 2021 přihlašujte do konce února na www.nsmva.com/prihlasitse

Mezinárodní soutěž videoklipů roku s názvem No Stress Music Video Awards (NSMVA) se konala poprvé v roce 2020 s jasným cílem. Poukázat na zajímavé klipy, které, byť jsou často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají, a také podpořit mladé tvůrce. Získat No Stress Music Video Awards totiž znamená dát o sobě vědět a proniknout svou tvorbou třeba i za hranice České republiky.

Úspěch, se kterým se soutěž No Stress Music Video Awards v prvním ročníku setkala, potvrdil, že takový projekt tu chyběl. Přihlásilo se do něj 111 videoklipů z 19 zemí světa a valná většina z nich splňovala ta nejpřísnější měřítka. Mezi výherci pak byli jak francouzská kapela Caravan Palace, tak zpěvačka Lenny,“ rekapituluje David Laňka, který je spolu s Martinem Müllerem organizátorem NSMVA, a přidává letošní aktuality: „Oproti předchozímu roku jsme pro další ročníky zjednodušili pravidla. Nově stačí videoklip přihlásit a porotci ze všech klipů vyberou nominanty do jednotlivých kategorií. Nadále však platí, že osobnosti do Síně slávy nominuje porota na základě diskuze. Jsme nadšení, že ve druhém ročníku toto ocenění převezme opravdu velká osobnost filmového a klipového světa, jejíž jméno si zatím necháme jako překvapení.

A nakolik videoklipovou tvorbu zasáhla pandemie covidu-19? Odpovídá Martin Müller: „Uplynulé dva roky byly pro videoklipovou tvorbu zlomové. Pandemická situace způsobila, že se musí natáčet za přísných bezpečnostních opatření, a zatímco na jedné straně hudebníci omezenou možnost veřejného vystupování využili ke skládání a nahrávání nových písniček, na druhé straně to způsobilo výpadky příjmů a tím pádem i možnosti investovat finanční prostředky do natáčení videoklipů. Točilo se méně a skromněji, ale zase jak víme, zhoršené podmínky někdy podporují kreativitu.“ Bude tedy určitě zajímavé sledovat, co letošní ročník No Stress Music Video Awards přinese. 

NSMVA 2021 jsou vyhlášeny v kategoriích: Nejlepší videoklip roku, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší střih, Nejlepší herecký výkon, Cena za kreativní přístup, Nejlepší nízkorozpočtový klip, Šok roku, Síň slávy.

Více informací na www.nsmva.com

You may also like...