Nová akce crave nabídne hudební lahůdky v pečlivě sestaveném menu

Crave je nová jednodenní hudební akce, která proběhne 10. září v klubu Fuchs2 na pražském ostrově Štvanice. Jedno místo, 3 stage, 15 umělkyň a umělců, DJs i live acts z domácí i zahraniční scény. Crave je rave do ranních hodin, a zároveň generační výpověď aktuálních hudebních trendů. Návštěvníci se mohou těšit na  čerstvé hudební novinky ze zahraniční i domácí scény. Headlinery bude berlínská DJka Lucia Lu a irská zpěvačka Denisa Chaila, která rychlá stoupá na irské i mezinárodní hudební scéně.

Za crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky ale nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz. „crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‚club music behavior‘. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, jednodenní hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytvoří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.“

crave v prvním roce podpoří Lucia Lu, která je zosobněním berlínské kulturní rozmanitosti. Jako promotérka spoluzaložila kolektive Hoe_mies, jehož posláním je vytvářet příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Jako DJka svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité představy a zpochybňuje stereotypy toho, jak “Berlínské techno” vypadá, zní a hlavně pro koho je. 

Další oznámenou headlinerkou je irská zpěvačka Denise Chaila, jejíž poetický hip hop okouzlil nejen rostoucí počet fanoušků, ale i hudební scénu v čele s Edem Sheerenam, který si jí vybral pro své irské turné a natočil s ní společný singl 2 step a na crave přijede za doprovodu dalších dvou MC’s a DJe.

Mezi dalšími potvrzenými jsou DJky z Gash Collective, což je irská platforma zaměřená na podporu identifikace žen a LGBTQ+ producentů a DJ’s v oblasti elektronické hudby. GASH kolektiv byl založen na Mezinárodní den žen 2016, inspirován dalšími podobně smýšlejícími iniciativami po celém světě. Skrze sdílení nápadů, spolupráce, pečlivě kurátorovaných večírků a akcí, stejně jako produkčních a DJ workshopů, chce GASH kolektiv dát pozornost marginalizovaným talentům, které často zůstávají nepovšimnuté nebo nepoznané.

Arletu Berndorf, jednu z nejvýraznějších rapperek na domácí scéně, nemusíme dlouho představovat. Texty ve svých skladbách neúnavně řeže do společenských i každodenních osobních témat. Na abstraktních beatech a originálním sound designu s Arletou spolupracují například slovenský rapper Fvck_kvlt a producent David Herzig.

Málokdo umí na stagi předvést takové zrychlení jako FVLCRVM, a to tak, že to sice skoro nepoznáte, ale budete to milovat. Niche club genres meets mellow pop with reinvented 90s vibe. Jeho zvuk je přesně tím, co vystuhuje crave v jeho hravosti, rozmanistosti a positive vibes.

Pro další info a další artists sledujte crave na instagramu a na facebooku nebo na www.cravecrave.cz

První vlna support tickets za 450kč na www.goout.cz

You may also like...