Nová kniha z vydavatelství Mladá fronta – US Army v Československu 1945

Zítra si připomeneme 75 let od osvobození Československa. U této příležitosti vydává  vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, knižní novinku US Army v Československu 1945 od historika Františka Emmerta. Kniha s podtitulem Objevná obrazová publikace o osvobození západních Čech americkou armádou vychází k 75. výročí osvobození Československa a konce války.

Čtivě napsaná a přehledně strukturovaná kniha mapuje průběh osvobozování západních Čech americkou armádou v dubnu a květnu 1945 a následný několikaměsíční pobyt amerických vojáků v Československu. Text doplňuje množství dobových fotografií, z nichž mnohé jsou publikovány poprvé.

O knize: Vedle všeobecně známých událostí, jako byla bitva o Cheb, vstup Američanů do Plzně či setkání se Sověty na nedaleké demarkační linii, publikace připomíná také méně známá fakta: například vojenskou přítomnost Američanů v Hradci Králové, hluboko za demarkační linií, ještě před příchodem Sovětů, nebo účast praporu vlámských dobrovolníků v řadách americké armády.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...