Nové album kapely Bert & Friends, živý koncert z roku 2050, slibuje naprosto nový hudební prožitek

Kapela Bert & Friends známá díky hitům jako Plody moří, Haluzinace nebo Piš mi básně, za nějž získali Anděla v kategorii Videoklip roku, vydává nové album 2050: Live at Strahov. I když název napovídá, že se jedná o živý koncert na Strahově v roce 2050, deska byla dokončena v roce 2021 a vznikala pouze ve studiu. Jde tak o první uměle vytvořený živý koncert a kapela si tím plní jeden zdánlivě nesplnitelný sen. Album vychází 22. 10. 2021.

Třetí říjnový týden vychází očekávané album kapely Bert & Friends. Vychází z vyprodaného koncertu, který se nikdy nestal. Frontman kapely Albert Romanutti si tak plní sen o megalomanském „živáku“ na pražském Strahově. Vzniklo to z představy, že zažívám takhle velký koncert. Takže to album 2050 je takový ztělesnění mýho snu,“ dodává.

Album začal připravovat již v roce 2017 a mezitím stihl vydat další dvě desky. I když se nabízí, že nápad vznikl díky pandemii, ve skutečnosti tomu tak není. Že ale pandemie a s ní spojený lockdown dal Albertovi Romanuttimu možnost desku dokončit, je pravdou. Deska vznikala pouze ve studiu a všechny ruchy, které na záznamech z živých koncertů můžeme slyšet, jsou zde sestříhané a dodané. Fanoušci se tak mohou těšit na své oblíbené hity, které by na tak velkém koncertě musely zákonitě zaznít, ale poslouchat je budou z úplně jiné perspektivy. Pomocí zvukové technologie nabízí hudba z tohoto alba tzv. prostorový zvuk, posluchač tedy uslyší nejen text své oblíbené písničky, ale také radující se fanoušky „za sebou“.

Albert Romanutti udělal ze svého strahovského snu realitu. Vždy snil o tom, že jednou vyprodá Strahov, a tak přemýšlel, za jak dlouho by se jeho sen mohl stát skutečností. Dospěl k tomu, že by to mohlo být v roce 2050. Album se tak stalo jeho zhmotněným snem o budoucnosti.  „Bubeník a kytarista mají na Strahově vlastní studio, kde jsme na albu občas pracovali. Rád jsem se koukal z okna a všechno to hezky zapadalo. Práce na desce byl velký zážitek, protože jsem se vlastně celou dobu cítil, že na tom koncertě už reálně jsem. Měl jsem pokaždé husí kůži a často mě dojímalo, že se to jednou snad stane,“ dodává Albert.

Deska 2050: Live at Strahov vychází 22. 10. 2021 na všech digitálních platformách, v první polovině listopadu bude dostupná také na vinylu. Na album naváže již dvakrát odložené turné 2050 TOUR, které odstartuje koncertem 28. 10. v Bratislavě a končit bude křtem tohoto alba 15. 12. v pražské Roxy.

Koncerty budou probíhat v souladu s aktuálně platnými hygienicko-protiepidemickými opatřeními. Předprodej vstupenek se v těchto dnech rozbíhá na https://goout.net/cs/bert-and-friends/pzbsstf/. 

Bert and Friends 2050 TOUR

28. 10.

Bratislava

Nová Cvernovka

29. 10.

Prešov

WAVE

30. 10.

Košice

Tabačka

12. 11.

Chomutov

Klub DOLE

13. 11.

Hradec Králové

Náplavka

19. 11.

České Budějovice

TEMPO

25. 11.

Plzeň

Papírna

26. 11.

Příbram

Junior

2. 12.

Brno

Fléda

3. 12.

Uherské Hradiště

Mír

9. 12.

Olomouc

Jazz Tibet

10. 12.

Ostrava

Barrák

11. 12.

ValMez

M-Klub

15. 12.

Praha

Roxy

 Bert & Friends na sebe upozornili před čtyřmi lety songem Plody moří, na který o rok později navázali s Lupanáriem. Kapela má za sebou vydání tří úspěšných EP (Supr, Klasirdo, Panna a netvor) a tři songy (Plody moří, Haluzinace, Lupanárium), kterými si získala fanoušky napříč celou republikou. Jejich psychedelická popová hudba ve spojení s abstraktním textem zaplňuje kluby v České republice a na Slovensku a sloty na velkých festivalech jako jsou Colours of Ostrava, Grape nebo Mighty Sounds. V roce 2021 vyhrála ocenění v kategorii Videoklip na Cenách Anděl za rok 2020. Klip má na svědomí režisér Pavel Borovička. Frontman kapely Albert Romanutti (*1995) je nepřehlédnutelně výraznou postavou domácí hudební scény. Skladatel, pianista, zpěvák, textař a dirigent je absolventem pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka v oborech skladba a dirigování. Několik let byl také součástí kapely slovenské zpěvačky Katarzie. Mezi filmové skladatele se zařadil hudbou pro celovečerní film Marťanské lodě Jana Foukala (2021).

You may also like...