Novinky z divadla Viola: Hodina diplomacie, premiéra Michelangela a večer Marie Tomášové

Divadlo Viola na Národní třídě v centru Prahy vstoupí do nové sezony už v pondělí 24. srpna ve 21h mimořádným představením Hodina diplomacie. Napínavý souboj argumentů, slov a emocí v podání Jana Šťastného a Hanuše Bora se na jevišti odehraje přesně v den, kdy k němu skutečně došlo. Francouzský dramatik Cyril Gely ve své dosud nejúspěšnější hře otevírá jednu z málo známých kapitol 2. světové války. Přijďte do noční Violy a staňte se tichými aktéry historické události záchrany Paříže po 76 letech!

Do oblíbeného cestovatelského cíle, francouzské Provence, se v Divadle Viola můžete vydat 1. září a 21. září ve 20h v doprovodu Václava Kopty, Simony Vrbické a Miroslava Táborského. V úsměvném vyprávění nazvaném Volnost, rovnost, gastronomie se především řeší otázka, proč Francouzi netloustnou, přestože jejich jediným skutečným náboženstvím je jídlo. Dozvíte se také, proč jsou michelinské hvězdy snem každého šéfkuchaře a mnoho dalších trefných postřehů z knihy Petera Maylea, anglického humoristy, který žil dlouhá léta ve Francii.

Premiéra novinky Michelangelo: mramorová horečka, původně ohlášená na duben, se uskuteční 11. září ve 20h.  Divákům nabídne silný příběh génia a jeho díla, pohled do Michelangelovy duše a vítanou příležitost vychutnat si herecké umění Tomáše Pavelky, Otakara Brouska ml. a Kateřiny Lojdové.

Být nebývalo lehký… Do Violy se po letech na jediný večer vrátí Marie Tomášová, aby připomněla nejen své oblíbené texty a autory, ale i léta působení v Národním divadle a Divadle za branou, spolupráci se svým manželem, režisérem Otomarem Krejčou a dalšími osobnostmi. Vzácná příležitost k setkání s legendární herečkou se naskytne 15. září od 20h. Marie Tomášová je držitelkou Ceny Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

Předprodej vstupenek na mimořádné srpnové uvedení Hodiny diplomacie i všechna zářijová představení běží do konce června a pak znovu od 24. srpna v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) a nepřetržitě online na webu www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

Více informací na www.divadloviola.cz

You may also like...