Nový program BYX nabízí flexibilní cestu k bydlení. Bydlíte v nájmu a přeci ve vlastním

Program BYX „podrží“ byt i jeho cenu až 6 let a v rámci úhrad nájmu část plateb použije na snížení doplatku kupní ceny, tedy i případné hypotéky. A tak zatímco klient již ve vysněném bytě žije v režimu nájmu (až 4 roky po kolaudaci objektu), s každým měsícem se přibližuje k jeho vlastnictví. Bydlet ve vlastním tak mohou i ti, kteří by v čase nedostupných hypoték na financování nedosáhli. Nejde přitom jen o mladší klienty na začátku produktivního věku. Možnost mít svůj byt se stává reálnější i pro živnostníky (OSVČ), kteří mohou být při prokazování příjmů bankám v nevýhodě. Tyto a další přednosti přináší program BYX.

Program BYX je momentálně nejvýhodnějším způsobem, jak se v Česku dostat k vlastnímu bydlení i v případě, že nemáte dostatek hotovosti nebo nesplňujete přísná kritéria hypoték – nebo jen chcete chytře vyčkat nižších sazeb hypotečních úvěrů. Složíte třeba jen 5 % zálohy kupní ceny bytu a můžete bydlet, zbývající část ceny bytu pak doplácíte spolu s nájmem, a to za podmínek, které jsou v porovnání s běžnou hypotékou výhodnější v řádech vyšších stovek tisíc korun, o nesrovnatelně vyšší flexibilitě nemluvě“ říká Ing. Martin Kubišta, garant programu BYX a ředitel společnosti Rezidence Letňany 22 s.r.o. a doplňuje: „Jako první program využijeme v novém pražském projektu Letnian a už teď je jasné, že se podařilo nalézt win-win situaci jak pro klienta, tak pro investora a financující banky. BYX bude využit i pro další bytové projekty a je připraven i pro projekty jiných investorů.“

Měsíční platby ovlivňuje klient

Na počátku klient složí zálohu, k čemuž mu postačí jen 5 % prostředků z kupní ceny bytu. Volitelná vyšší záloha potom přímo snižuje celkovou cenu bytu i výši nájmu, přičemž vliv zálohy je transparentně zobrazen v kalkulátoru BYX. Flexibilní je i rozložení doplatku v čase a rychlost jeho úhrady formou měsíčních plateb, jejichž výši ovlivňuje sám klient. Účast v programu BYX může navíc kdykoliv ukončit, doplatit celou kupní cenu a byt ihned převzít do svého vlastnictví.

BYX garantuje fixní kupní cenu

Vítanou jistotou v době turbulentních a nepředvídaných změn na trhu je záruka fixní ceny, která se po dobu účasti v programu BYX nezmění. To klientům umožní plánovat úhrady podle vlastních možností a preferencí, a to dokonce v termínu, který si sám zvolí. Nárůst hodnoty bytu po dobu trvání BYX tak jde zcela ve prospěch klienta – investice se mu tedy dále zhodnocuje. K výhodám BYX patří také možnost kdykoliv doplatit kupní cenu a účast v programu ukončit. „Členství“ v programu BYX lze též převést na třetí stranu a spolu s tím případně inkasovat rozdíl mezi původní kupní a aktuální tržní cenou. Toto vše zaručuje značnou flexibilitu při pořízení bydlení, či při řešení nepředvídaných situací v budoucnosti.


Výhody oproti úv
ěrům na bydlení

Platí, že čím dříve se klient do programu BYX zapojí, tím výhodnější podmínky získá. Část měsíčních plateb je přitom úhradou kupní ceny bytu podobně jako splátka jistiny u hypotéky, ale oproti ní ve výrazně vyšší míře a bez nutnosti administrativně náročné procedury. Té se lidé nevyhnou při sjednávání hypotečního financování, které navíc značně komplikují současné velmi vysoké úroky těchto úvěrů. Ústřední myšlenkou za vznikem programu BYX je předpoklad, že v horizontu trvání BYX se úrokové sazby hypotečních úvěrů opět sníží a stanou se opět dostupnějšími. BYX tedy klientovi dává čas pro nalezení správného momentu pro správné rozhodnutí. To je ona flexibilita, která je v současném prostředí rezidenčního trhu nevídaná.   

V úvodní fázi bude program nabízen v rámci tří unikátních bytových projektů, a to nejprve v Praze, a v prvním čtvrtletí příštího roku je již plánováno jeho spuštění i na dalších projektech – Nový Perštýn v Liberci a Rezidence na Plachtě v Hradci Králové. Následně investoři počítají s rozšířením nabídky do dalších oblastí a na další bytové projekty, a to i na projekty jiných investorů.

Program BYX a rezidenční projekt Letnian (Praha 18 – Letňany) vznikl v rámci partnerství stavební a developerské skupiny SYNER Group a investiční skupiny KAPRAIN, která je mimo jiné novým vlastníkem a provozovatelem sousedního zimního stadionu ICE ARENA Letňany.

Do portfolia obou skupin patří desítky dokončených či aktuálně realizovaných rezidenčních projektů po celé republice. SYNER Group do projektu přináší více než tři desetiletí zkušeností s realizacemi staveb různého zaměření i rozsahu po celé ČR i v zahraničí, v souhrnné hodnotě přesahující vysoké desítky miliard korun, kvalifikované týmy, jež spokojeným majitelům odevzdaly již tisíce bytových jednotek, a také finanční stabilitu skupiny, potvrzenou nezávislým ratingem. Skupina KAPRAIN je výrazným a silným hráčem na investičním trhu, s rostoucím zájmem v oblasti nemovitostí se zaměřením na rezidenční bydlení, s výraznou investiční kapacitou a silou a spravovanými aktivy v hodnotě přesahujícími 20 miliard korun. 

You may also like...