Oblíbený střik Italian Spritz od SodaStream vás zavede do romantické Itálie

Pohodovou atmosféru s nádechem dálek a romantiky si snadno vytvoříte i v pohodlí domova se značkou SodaStream díky oblíbenému střiku Italian Spritz. Náladu letních Benátek, ve které se snoubí červánky a zapadající slunce, pohupující se gondoly na vlnách moře a ustupující parno končícího dne, nemusíte zažívat jen na vzácné dovolené.

Perlivý nápoj, původně nazývaný Spritz Veneziano či jednoduše Spritz, získal právem velkou oblibu a z Itálie se rozšířil do celého světa. Receptů na „ten zaručeně pravý“ Spritz existuje nepřeberné množství, jádro ale mají vždy společné – typicky načervenalou barvu, lehkou hořkost prolínající se s chutí citrusů a kombinaci s perlivou vodou a vínem Prosecco. Osvědčené receptury se držela i značka SodaStream v podobě nealkoholické verze tohoto drinku. Výrobci použili opravdovou koncentrovanou citronovou a pomerančovou šťávu a špetku chininu, známého pro nahořklou chuť.

Limitovaná edice příchutě Italian Spritz je k dostání samostatně nebo výhodně s výrobníkem SodaStream SPIRIT. Letní edice pro příznivce letních střiků z perlivé vody obsahuje SodaStream Spirit White, bombičku s potravinářským CO2 plynem až na 80 l perlivé vody, dvě sklenice SodaStream á 330 ml s jemným vzorem z vlnek a tři lahve – dvě litrové a dámskou půllitrovou. Dvě z toho mají efektní tematický potisk věnovaný italskému střiku. A samozřejmě 500 ml koncentrované příchuti SodaStream Italian Spritz bez alkoholu.

Příprava střiku je velice jednoduchá – příchuť stačí smíchat s čerstvou perlivou vodou. Použijte k tomu víčko příchutě, které zároveň slouží i jako odměrka. Výrobce doporučuje ředění v poměru 1 víčko lahve na litr perlivé vody, takže z jednoho balení připravíte až 12 litrů nápoje. Pak už jen stačí vše jemně promíchat, doplnit pár kostkami ledu a přidat kolečko pomeranče. Díky tomu, že receptura neobsahuje žádný alkohol, si mohou nápoj dopřát i řidiči nebo mladiství. Ale kdo má chuť, může si do drinku samozřejmě přidat i víno a dopřát si „plnotučnou“ verzi italského střiku. 

You may also like...