Ocenění Muriel v kategorii nejlepší studentský komiks roku 2021 získal Petr Polák za dílo Močál

Výroční komiksové ceny Muriel oznámily také vítěze v kategorii Cena Magnesia za nejlepší komiks, která je určena mladým talentům z řad uměleckých škol. Pětičlenná porota jako nejlepší studentský počin vybrala dílo Močál od autora Petra Poláka.

Minerální voda Magnesia i letos ocenila mladé tvůrce komiksů v rámci komiksových cen Muriel. O vítězství v kategorii Cena Magnesia za nejlepší studentský komiks bojovali Kateřina Illnerová s dílem Vyšťavená, Lenka Košutová s komiksem Poražený a Petr Polák s projektem Močál. Do kategorie mohou studenti výtvarných středních a vysokých škol hlásit své ročníkové či závěrečné práce. Videotrailery ke všem komiksům jsou umístěny na webu muriel.cz.

Předání cen Muriel za nejlepší komix 2021

Vítězem studentské kategorie se stal komiks Močál olomouckého rodáka Petra Poláka, který studuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru ilustrace a grafiky.

Cena Magnesia za nejlepší studentský komiks přirozeně doplňuje naši dlouholetou podporu mladých talentů v umělecké sféře. Během čtyřletého partnerství s cenami Muriel se v kategorii Cena Magnesia objevilo mnoho kvalitních autorských počinů, a to nejen mezi vítězi a nominovanými, ale i mezi dalšími přihlášenými studenty. Věříme, že i letošní ročník jim pomůže k  zviditelnění a otevře dveře  dalšího profesního růstu,“ říká Martin Karas, Senior Brand Manager Magnesia. 

Komiksové ceny Muriel se letos vyhlašovaly 15. února v pražském kině Bio Oko. Večerem provedli stand-up komička a moderátorka Adéla Elbel a komiksový kreslíř Tomáš Chlud. Záznam přenosu předávání lze zhlédnout na webu ČT Art.

You may also like...