Odhalení pamětní desky Věry Čáslavské v Karlíně

U příležitosti nedožitých 80. narozeniny byla dnes slavnostně odhalena pamětní deska Věry Čáslavské na domě v ulici Sokolovská 351/25, Praha 8 – Karlín. V tomto domě se v roce 1942 Věra Čáslavská narodila a následně zde prožila převážnou část svého dětství. Chodila též do nedaleké základní školy. Věra Čáslavská je sedminásobná olympijská vítězka ve sportovní gymnastice. Byla to i statečná žena, která se nebála postavit komunistickému režimu.

Slavnostního aktu se zúčastnil za MČ Praha 8 starosta Ondřej Gros (ODS), radní Michal Švarc (Patrioti) a radní Tomáš Slabihoudek (TOP 09), iniciátorka pamětní desky a kamarádka dcery Věry Čáslavské Radky Jana Kasalová, zástupci Nadačního fondu Věra Čáslavská a také pamětníci Věry Čáslavské z doby její povinné školní docházky v Karlíně.

Myslím, že Věru Čáslavskou není třeba představovat. Kromě obrovských sportovních úspěchů na dvou olympijských hrách prokázala statečné občanské postoje po sovětské invazi v roce 1968 a neohnula se ani v dobách normalizace. Věra Čáslavská se narodila právě tady a prožila tady své dětství, takže si jistě zaslouží, aby to sousedé, ale i přespolní věděli,“ řekl na slavnostním odhalení starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

You may also like...