Odhalte tajemství hvězdné oblohy v nové knize z nakladatelství Grada

Nakladatelský dům GRADA přichází s krásně ilustrovanou knihou plnou map, příběhů a rad, jak najít a rozpoznat ta nejznámější souhvězdí. Víte, jak vypadá Velký vůz? Poznáte podle oblohy, kde je jih a kde sever? Pokud patříte mezi nadšence astronomie, pak je tato kniha vstupenkou na noční oblohu.

  • Velké a přehledné mapy hvězdné oblohy se srozumitelnými návody
  • Napínavé báje a pověsti o tajemstvích hvězdné oblohy
  • Co byste měli vědět o planetách s mnoha tipy na jejich pozorování

Najděte souhvězdí snadno a rychle – naučte se rozpoznat 25 nejznámějších souhvězdí. 

Za jasných nocí září na obloze nesčetné množství hvězd. Velký vůz najdete snadno, ale které hvězdy vlastně patří do souhvězdí Lva a kde se skrývá souhvězdí Štíra?

V části knihy obsahující mapy hvězdné oblohy vám na jednotlivých dvojstranách popíšeme cestu ke 25 nejkrásnějším a nejnápadnějším souhvězdím. Podle ročního období, ve kterém můžeme určité souhvězdí nejlépe pozorovat, je jeho název uveden vždy v zeleném, žlutém, oranžovém nebo modrém rámečku. Tyto barvy odpovídají jaru, létu, podzimu a zimě.

S pozorováním hvězd však není nutné začít na jaře; už při prolistování knihy můžete ihned poznat, která souhvězdí jsou v aktuálním ročním období nejlépe viditelná.

KLAUS M. SCHITTENHELM má jako nadšený amatérský astronom za sebou více než 40 let zkušeností s pozorováním hvězdné oblohy. Díky dlouholetému působení jako průvodce na hvězdárnách ve Stuttgartu a Welzheimu dobře ví, která souhvězdí dokážou začátečníci rozpoznat obzvlášť snadno. Jeho bestseller Najděte souhvězdí snadno a rychle již nadchl více než 100 000 čtenářů po celém světě.

You may also like...