Ondřej Habr: astrologova neděle 24.5.2020 – Terapeutická konstelace

Dneska by blíženecký vítr mohl pofoukat naše bolesti a pomohl nám zvládat dopady osudu. Luna se Blížencích setkává s Venuší, Merkurem a nakonec i severním uzlem. Aspekty nevyzývají ke změně, ale motivují k tomu, abychom se poměrně vážně zamysleli nad dosavadním stylem života. nepoukazuje se tu na problémy. Spíš se nám otevírají oči (možná, že i vlivem kvadratury k Neptunu v Rybách). A vidíme, v čem vězíme. Jak ze setrvačnosti a neopodstatněného zvyku se zabýváme tím, co už nedává smysl. Možná bychom si právě nyní přáli být někde úplně jinde. Kouzelný prsten, který by nás tam přenesl, nemáme, ale je tu jedna šikovná konfigurace, jež by ve změně mohla být prospěšná.

Mars v Rybách najdeme v sextilu s Uranem v Býku (ten je v konjunkci s planetkou Psyché). Uprostřed tohoto příznivého sextilu najdeme Chiron v Beranu. Tuto konstelaci lze vnímat jako dost léčivou. Umožňuje realistické vidění světa a řakl bych, že nahrává do života nějaké dobré náhody a nadto dává konkrétní návody. Neotáčejme se k nim zády. Vždyť platí, že pokud něco chceme, ideální je za tím vykročit. A pokud je něco složité, vždycky je cesta k jednoduchosti. Ta nás pak jak Ariadnina nit vymotá ven. Dneska se tak můžeme v řadě zašmodrchaných procesů dostat o velký kus dál. Zjistíme, že svět není tak složitý, jen my ho takovým chceme mít. A pochopíme, že obavy jsou často jen naší reakcí na složitost světa nebo neznámé situace.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...