Ondřej Habr: astrologova středa 18.3.2020 – Usnadnění

Středa k nám přijde s Lunou ve znamení Kozoroha, což bývají často těžší chvíle, ve kterých na člověka dolehne tíže toho, co se děje a kdy si také ale uvědomí vlastní úkoly. Setkáváme se v jistém ohledu s věčností. Přejeme si věčné trvání toho, co je pro nás příznivé a vidíme jasně ohraničenost toho, co je dočasné. V některých momentech máme chuť litovat, což nic nového do života nepřináší. Na druhou stranu v nás Luna v Kozorohu občas vzbuzuje pravé hrdinství. Vidíme dost reálně vlastní cíle a máme odvahu se za nimi vydat. Právě v takových chvílích dovedeme postavit most nejen přes rozbouřené vody nejistot, ale občas i přes samu propast času.

Kolem poledne se Luna sejde s Marsem, Jupiterem, pak Plutem a na konci dne se Saturnem. Všímáte si, jak je v posledním dekanu Kozoroha našlapáno? Zdá se, že je třeba splnit všehny úkoly, které jsme si v posledním roce dali. Ještě není ten správný čas na vyvrcholení a na zvládnutí našich situací, ale už je vidět vrchol kopce. Někteří z nás vědí, jiní vidí a další třeba i tuší, jak v našich základních tématech (každý má letos své bez ohledu na virus s korunkou) budeme pokračovat a co se bude nejspíš dít dál. Protože ať svět předvádí cokoli, všechny jeho hry, scénky a představení jen ukazují na nás a to, čím žijeme. TEN vir jednou odejde, ale my tu s vlastními nadějemi i traumaty zase zůstaneme.

Onen dotek nadčasovosti umocní ještě sextil Slunce v Rybách s Plutem v Kozorohu. Jakoby se svět díval, co nyní uděláme a jak se zachováme. Naštěstí skutečně nejde o aktuální témata, ale o naše hlubší záležitosti.

Zmíněný sextil přichází ale i s nadějí, pokud se už teď bavíme o běžných událostech, o úkolech dneška, o zajištění základního fungování a provozní stránky našeho života. Tam vidíme, že se dovedeme lépe zaměřit, snadněji vše ustát. Vracíme se k rozdělaným úkolům, k odloženým tématům, k nedokončeným diskusím. Nejspíš proto, abychom dali všemu tomu definitivní podobu. Abychom plnili své předsevzetí, plány, abychom naplnili role, ve kterých vystupujeme.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...