Ondřej Habr: astrologovo úterý 18.2.2020 – Retrográdní Merkur a další nesrovnalosti

K chybě dojde snadno. Zejména v té komunikační, ve vyladění se, také u techniky, v obchodě a organizaci. Dá se předpokládat významný nesoulad. Také ale budeme umět zaujmout. Vystoupit z řady, ze stereotypů.

Mars v Kozorohu se dostává do kvadratury s Lilit v Beranu. Pokud v našich životech existuje skrytě nějaké pnutí, teď se objeví. Pro pesimisty dodávám, že napětí může být i příjemné například v podobě očekávání a touhy …

Můžeme být konfrontováni s novinkami, s nepředpokládaným a nesystémovým chováním těch okolo. S nejistotou, která velí k předčasnému startu, ke spontánnímu odkrytí karet. Prostě dnes i zítra nebude ideální čas na velké a důležité věci, můžeme je snáze než kdy jindy zkazit.

A k tomu ten retrográdní Merkur! Víc jsem tu o něm psal včera. V podstatě couvá zodiakem nazpátek znamením Ryb a každý z nás, jak tu jsme se v nějaké podobě vrací zpátky ke kořenům, k tomu, co je pro něj stabilní, k tomu, co bere za samozřejmou jistotu.

Pro každého je to ovšem něco jiného, pro někoho matka, rodina, pro dalšího splněné úkoly atd. atd. I cesta zpět, prostřednictvím které té stabilizace hodláme dosáhnout, je jiná. A tak se snadno stane, že si neporozumíme. A z neporozumění vyvodíme nepochopení, nepřijetí, nezohlednění, nespolupráci a už to jede.

Toto retrográdní období Merkuru v Rybách (každý si dosadí dům horoskopu, kde se tak děje) nás vede k tomu, abychom ty kolem nás brali velmi tolerantně a nesnažili se lpět na podrobnostech a neviděli smysl života v tom, že vše funguje.

Naopak, je dobré si užívat toho, co máme a uvědomovat si, jak je to přece zajímavé, jak jsme různorodí. Toto není myšleno jako ironie, skutečně je období retrográdního Merkuru ve znamení Ryb i poctou hlubšího porozumění a sdílení mezi lidmi. Už jen proto, že zjišťujeme, že si zdaleka ve všem nevystačíme sami. A také vidíme, jak a v čem jsou nakonec lidé kolem nás pro nás důležití.

Dopolední Luna ve Střelci se ještě bude tvářit blahosklonně a bude se místy i nesrovnalostmi retrográdního Merkuru bavit. Nicméně odpoledne a večer poté, co se přesune do Kozoroha, přituhne a začneme chtít brát věci víc vážně a tam to bude stát velkou dávku přemáhání nereagovat spontánně a impulzivně.

Navíc i Luna se střetne s Lilit v kvadrátu a do nesrovnalostí v reálném světě se promítnou i různé podprahově běžící procesy. Buďme tedy k sobě tolerantní a místo konfliktů volme odmlčení a odstup. Do středy večer aspoň.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...